Družina Aleše Křečka vyráží k měření sil do Prostějova

Ústí nad Labem – Dalším cílem Army pro 8. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR je Prostějov. Výkop po reprezentační přestávce je naplánován na sobotu 15. 9. 2018 v 16:30 hod.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Arma předvádí v aktuálním ročníku dobré výkony, když šňůru deseti vítězství překazili Armě až fotbalisté Dynama České Budějovice. Po výhrách z této sezóny nad Baníkem Sokolov, Chrudimí, Třincem, Vlašimí a Žižkovem Ústečtí okusili poprvé hořkost porážky, před pauzou poté před televizními kamerami uhráli remízu 2:2 se Zbrojovkou Brno.

Ústí nad Labem má s Prostějovem ze sezóny 2016/2017 aktivní bilanci, když v 10. kole Fotbalové národní ligy ČR zvítězili Severočeši jednou brankou Pavla Moulise, v domácím prostředí poté v jarní odvetě Arma brala tři body po výhře 3:0.

Nováček vstoupil do letošního ročníku remízou s Vlašimí, následně porazil Třinec. Bodovat se svěřencům Oldřicha Machaly a Petara Aleksijeviće podařilo i ve třetím kole, kdy si připsali další remízu s Viktorií Žižkov. Následovala prohra s českobudějovickým Dynamem, bezbranková remíza s Hradcem Králové a překvapivá výhra proti brněnské Zbrojovce. Před reprezentační přestávkou si fotbalisté Prostějova věděli rady se Znojmem a se ziskem dvanácti bodů obsazují v soutěžní tabulce šestou příčku.

Prostějov se v letošním MOL Cupu příliš dlouho neohřál, když v prvním kole nestačil na SK Líšeň (2:3 po prodloužení; výsledek z pohledu Prostějova).

Poslední vzájemný ligový zápas, 24. kolo Fotbalové národní ligy ČR
22. 4. 2017, 17:00 h

FK Ústí nad Labem – 1. SK Prostějov 3:0 (1:0)

Branky: 45+1. a 82. M. Zeman, 63. Moulis.
Rozhodčí: Ginzel – Flimmel, Fišer.
Delegát: Čičmanec.
Technický delegát: Adamec.
ŽK: 47. Leibl, 87. Miskovič – 44. Alaverdašvili, 59. Skwarczek, 62. Malý.
Diváci: 521.
Střely na branku: 11:2 (7:2).
Střely mimo branku: 9:2 (4:2).
Rohové kopy: 7:1 (5:1).
Ofsajdy: 6:2 (3:0).
Fauly: 13:18 (5:8).

Delegace rozhodčích

Hlavní rozhodčí: Jan Mikyska.
Asistenti: Petr Vít, Jaroslav Poživil.
Delegát svazu: Karel Bohuněk.
Technický delegát: Jiří Trčka.