Filip Turek: U17 táhne za jeden provaz, chceme získat titul

Ústecký dorost U17 drží po 22.kole ČLD vedoucí pozici. Tým vedený trenérem táhne k úspěchu trenérské duo Novák - Příhonský. 17 branek má na svém kontě kapitán Karel Jakš a 12 zásahů přidal také Filip Turek, kterého jsme vyzpovídali pro náš web. Turek, fanoušek Neymara či Cristiana Ronalda, by jednou rád oblékl dres ústeckého "A" mužstva.

Filipe, vedete Českou ligu dorostu U17 o 4 body. V týmu musí panovat spokojenost, že?
„Ano, spokojení určitě jsme. První polovina sezóny byla velmi dobrá, podařilo se nám vyhrát skoro všechno až na dva zápasy a teď v druhé polovině sezóny jsme na začátku párkrát zaváhali. Ale teď jsme momentálně 6krát za sebou vyhráli a ukazujeme že formu určitě máme, ale zase musíme zůstat nohama na zemi. Doufáme, že udržíme náskok a umístíme se na prvním místě tabulky.“

V posledních zápasech Vás čeká také aktuálně druhý Most. To bude zřejmě rozhodující moment sezóny.
„Tak určitě bude duel s Mostem velmi těžký a důlěžitý zápas, kvalitu rozhodně mají, jinak by také nebyli na aktuálním druhém místě. Na ten zápas se musíme důkladně připravit jak po psychické, tak po fyzické stránce. Věřím, že zvítězíme.“

Jak velká je pro Vás motivace získat titul?
„Tak motivace je to pro nás určitě hodně velká, myslím si, že všichni si přejeme získat titul. Je to určitě nádherný okamžik a bylo by to také poprvé s naším novým realizačním týmem, který nás skvěle připravil do dorosteneckého fotbalu.“

V čem spočívá největší síla týmu?
„Největší síla našeho týmu spočívá v tom, že všichni chceme jedno - vyhrávat. Dále máme velmi dobrého trenéra, který má dlouholeté zkušenosti s fotbalem. Je to bývalý fotbalový brankář právě našeho ústeckého áčka. Dále si myslím, že každý hráč od nás má kvalitu, ale všechno je to o tom týmu. To je na fotbale to nejdůležitější, samozřejmě dále rozhodují individuální schopnosti každého hráče. Myslím si, že jsme velmi sehraný celek a naše parta je taky velmi dobrá.“

Ty osobně máš na kontě 12 gólů. Spokojenost?
„Ano, na svém kontě mám zatím 12 branek a doufám, že nějaké branky ještě přibydou a pomohu týmu vyhrát titul. Myslím si, že mám letos docela dobrou formu. Nejvíce můžu poděkovat týmu, který mi šance vytváří a já je se je snažím proměňovat. A v neposlední řadě bych poděkoval trenérovi, který mi dává šanci v zápasech.“