Fortune Akpan Bassey vystřelil Armě ve Vlašimi tři body

Vlašim – Střetnutí 6. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR mezi Vlašimí a Ústím nad Labem dopadlo lépe pro Severočechy. V 63. minutě se do černého trefil Fortune Akpan Bassey, jenž zajistil důležité tři body pro Armu. Svěřenci Aleše Křečka se v tabulce posunuli se ziskem osmi bodů na osmou příčku.

Autoři: Jiří Paýr, Zdeněk Kamínek ml.

6. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 25. 8. 2019, 17:00 hod.
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Ústí nad Labem
0:1 (0:0)

Branka: 63. Bassey.
ŽK: 21. Průcha, 83. P. Breda (oba VLA).
Rozhodčí:
Cieslar – Vaňkát, Ratajová.

Delegát: Kureš.
Technický delegát: Neuberg.
Diváci: 655.

Sestavy:
FC Sellier & Bellot Vlašim:
Bačkovský – P. Breda, Broukal, J. Štochl, P. Pilík (79. Mil. Kadlec) – Janda (C), Průcha, Blecha, Svoboda – Dias (46. P. Plachý), Fotr (71. Diamé). Trenéři: Michal Mašek, Václav Hradecký.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Brak, Písačka (75. M. Valenta), J. Peterka (C) – D. Richter (82. Matějka), Miskovič (71. Prošek), Pimpara, M. Bílek – Krátký, Bassey. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

Úvodní šanci zápasu si vypracovalo Ústí nad Labem. Pěkný centr z levé strany našel v šestnáctce špatně hlídaného Basseye, míč po jeho hlavičce skončil až na břevně domácí branky! Domácí odpověděli několika slabšími pokusy, ale žádný se neujal. První půle žádnou další šanci nenabídla. Aktivnější byli Severočeši, připsali si tři střely na branku, ale Bačkovský držel čisté konto.

Po přestávce mohla skóre otevřít Vlašim. Oskar Fotr si udělal prostor ke střele a z dobré pozice jen o kousek přestřelil Tvrdoňovu branku. Vzápětí přišel přesný zásah na druhé straně. V 64. minutě domácí zaspali v obraně, na přesnou přihrávku si naběhl Fortune Akpan Bassey a sám proti Bačkovskému se nemýlil.

Ústí nad Labem kontrolovalo zápas. Druhý gól mohl přidat Krátký, ale domácí gólman jeho pokus vystihl. Neskóroval ani Václav Prošek, ten po šikovném uvolnění vypálil nepřesně.

Vlašim si jedinou šanci na vyrovnání vypracovala v 88. minutě. Centr Petra Plachého z rohového kopu našel volného Milana Kadlece, který však nasměroval balon pouze do Tvrdoňovy náruče. Následně ještě mohl vedení ze samostatného úniku pojistit Fortune Akpan Bassey, ale míč si příliš předkopl a Bačkovský včas vyběhl. Ústí nad Labem to ovšem mrzet nemuselo, neboť bere druhou výhru v sezóně a s osmi body se posunulo na osmou pozici. Vlašim zůstává se čtyřmi body čtrnáctá.

Ohlasy trenérů:

Michal Mašek (FC Sellier & Bellot Vlašim): „Nedělní zápas byl podobný těm předchozím, které jsme odehráli. Soupeř nás nikterak výrazně nepřehrával, ale my jsme opět ukázali žalostné zakončení a pak uděláme chybu, kterou dokáže soupeř potrestat. To je to, co nás sráží dolů a možná i pod tím tlakem, který už na nás je, nedokážeme být klidní v zakončování. Samozřejmě to není omluva, ale je to nedůslednost v ofenzivě, kdy některé situace řešíme zbrkle. Nemůžeme se vymlouvat na smůlu, ale musíme si říct otevřeně, že kvalita v ofenzivě teď není. Nebyli jsme horším týmem ani v jednom z posledních čtyř utkání. Trápí nás zranění ofenzivních hráčů Jakubova a nově také Jelínka. S vedením klubu na základě všech okolností ještě řešíme možné posílení týmu.“

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Zápas nám vyšel výsledkově i herně, dobře jsme kombinovali. V prvním poločase jsme si nevytvořili žádné velké příležitosti, ale pouze náznaky. Byli jsme trpěliví a ve druhé půli skóroval Fortune Akpan Bassey po přihrávce Daniela Richtera. Rozhodnout nebo pojistit vedení jsme mohli i dříve, nevyužitých šancí bylo dostatek. Za jednobrankového náskoku bylo vše stále otevřené a domácí následně zjednodušili hru a nakopávali balóny. Vlašim si vytvořila i standardní situace, my jsme rádi za nulu vzadu a tři body.“

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.