Fotbalisté Ústí nad Labem mohou trénovat bez početního omezení

Ústí nad Labem - Po jednáních s Národní sportovní agenturou a Ministerstvem zdravotnictví 14. 10. 2020 Ligová fotbalová asociace informovala členské kluby o právním výkladu Krizového opatření Vlády ČR z pondělí 12. října, na základě kterého je možné tréninkové jednotky absolvovat bez omezení počtu osob s ohledem k tomu, že se pro hráče i členy realizačních týmů jedná o jejich hlavní výdělečnou činnost.

Autoři: LFA, Zdeněk Kamínek ml.

Vzhledem k tomu, že v případě profesionálních sportovců působících v jednom klubu spadá jejich společná tréninková činnost mezi hromadné akce osob společně vykonávajících podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost ve smyslu výjimky stanovené krizovým opatřením vlády, může pokračovat tréninkový proces profesionálních fotbalových klubů bez nutnosti rozdělovat na skupiny po šesti osobách. Zcela zásadní je tento výklad především pro týmy, které v příštím týdnu vstoupí do základních skupiny Evropské ligy. I nadále zatím pro všechny ligové kluby platí zákaz užívání vnitřních prostor. Nejen o tomto opatření bude Ligová fotbalová asociace v nejbližších dnech jednat s Ministerstvem zdravotnictví.

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.