Frýdek-Místek - Ústí 2:1

Ústečtí fotbalisté zahájili tažení novou sezónou na půdě Frýdku-Místku. Debut v ústeckém dresu si připsala dvojice fotbalistů - Kateřiňák a Pouček. Obnovenou premiéru pak Jindráček s Moulisem.
První poločas nabídl divákům vyrovnanou podívanou, ve které měli velké šance zejména Ústečané. Ve 25. minutě orazítkoval Zeman tyč Mihálkovy brány, ale o pár minut později už Arma slavila branku. Zeman, který je zřejmě odhodlaný navázat na svou gólově vydařenou minulou sezónu, vypálil a jeho střelu vyrazil Mihálek pouze ke kopačkám Jindráčka - 0:1. Opaření domácí se ale dokonale probrali zkraje druhého poločasu. Přímý kop z velké vzdálenosti trefil Willwéber skvěle - 1:1. Odpovědět mohl Moulis, ale jeho typický manévr, tedy zatažení míče na střed a střela, o pár milimetrů nevyšel. A tak opět udeřili domácí ze střední vzdálenosti. Tentokrát se do míče opřel Šumský - 2:1. Snaha Army o vyrovnání byla enormní a přinášela šance, leč bez gólového vyjádření. V 89. minutě zahrával přímý kop Kateřiňák, Peterka ho poslal do sítě, ale podle asistenta na čáře z ofsajdu. Radost Ústečanů tak byla zbytečná... Armě se nevydařil vstup do druhé půle, kdy Frýdek-Místek dvěma góly otočil stav utkání.
„Ještě jsou ve mně emoce. Těžko říct, zda ofsajd byl, či nebyl. To teď řešit nemůžeme. Podle mě by utkání slušela spíše remíza. My jsme každopádně zaspali deset minut na začátku druhého poločasu, kdy jsme zbytečně dvakrát hloupě inkasovali. Úvodní kolo jsme prohráli, musíme se ponaučit hlavně z těch deseti špatných minut, které jsme tady prohospodařili. To by se příště opakovat nemělo," řekl po utkání pro Ústecký deník trenér Jiří Skála.

MFK Frýdek-Místek - FK Ústí nad Labem 2:1 (0:1)
Branky: 47. Willwéber, 56. Šumský - 31. Jindráček
Sestava Frýdku-Místku: Mihálek – Švrček, Petrović, Literák (C), Klabník – Hykel (69. Ruml), Šichor, Šumský, Willwéber – Nworah (87. Bialek), Vyskočil (82. Ilko)
Sestava Ústí nad Labem: Zacharda - Zeman, Zukič (80. Procházka), Vaněk, Šnirc - Kateřiňák, Peterka (K) - Moulis, Jindráček (69. Výborný), Leibl (80. Miskovič) - Pouček
ŽK: 36. Petrovič, 81. Vyskočil - 42. Šnirc
Rozhodčí: Mrázek - Peřina, Antoníček
Diváci: 1 246