Gól po více než třech letech. Z dlouhého půstu jsem si hlavu nedělal, tvrdí Jan Peterka

Ústí nad Labem – Janu Peterkovi se ve čtvrtek 11. 10. 2018 v dohrávce 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR podařilo ukončit trápení, které trvalo od 22. 9. 2015, kdy se ústecký kapitán naposledy prosadil v pohárové soutěži proti pražské Slavii. Jak sám přiznal, už ani nevěděl jak slavit, nicméně z dlouhého půstu si hlavu nedělal.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Po sérii proher se Vám podařilo zdolat Vítkovice. Byla to velká úleva?

Oddechli jsme si. Potřebovali jsme vyhrát, protože šest zápasů včetně poháru jsme nevyhráli. Bylo to zcela jistě důležité vítězství a musíme na něj nyní navázat.

Obstaral jste rozhodující branku, přičemž poslední gól jste v dresu Army zaznamenal 22. 9. 2015 v pohárovém utkání proti Slavii Praha. Prolomil jste střelecké trápení?

Skoro si branku proti Slavii nepamatuji. Jsem rád, že jsem takto míč trefil, protože pravděpodobně to již takto asi nikdy netrefím. Naštěstí to tam spadlo. Nějak jsem si z dlouhého půstu hlavu nedělal, málo jsem se dostával do zakončení, konečně to vyšlo. Doufám, že to od této doby již bude padat. Ani jsem nevěděl, jak slavit, ale kluci na mě naskákali a neměl jsem čas něco vymyslet.

Budete muset za vstřelení rozhodující branky po takové době něco zaplatit do týmové kasy?

Uvidím, domluvím se s kluky, zda mě bude vstřelená branka něco stát.

Ústí nad Labem po jedenácti odehraných kolech se v soutěžní tabulce vyrovnalo čtvrtým Pardubicím a pátému Varnsdorfu. Jak berete propad z prvního místa po venkovních duelech?

Bylo to trochu vystřízlivění. My ale neměli hlavu v oblacích, což si možná někdo mohl myslet. Rozhodně to nebylo nic příjemného a doufejme, že tento výsledek nám pomůže k dalším výhrám. Nikdy to nebylo herně špatné, ale nedávali jsme góly a nedostávali se do šancí. Nebezpeční jsme byli po útočné velké vápno a ne vně, kde bychom měli.

Hrálo roli i to, že jste nehráli v domácím prostředí?

Zcela jistě nám nepomohlo to, že jsme odehráli hodně zápasů venku. Doma se nám hraje dobře, diváci chodí v hojném počtu a ženou nás dopředu. Těšili jsme se a i kvůli fanouškům jsme chtěli vyhrát.

Soutěž již trochu opět popojela, chtěli byste atakovat barážové příčky?

Baráž by byla hezký cíl, ale my zůstáváme nohama na zemi a jdeme zápas od zápasu. Uvidíme, kde skončíme po podzimu, a pokud zůstaneme někde nahoře, tak se o baráž prát budeme. Další výhrou jsme opět blíže, pro nás je to dobře.

Od doby, co Martin Jindráček odešel na hostování do Teplic jste měli potíže se vstřelením branky …

Něco na tom bude, neboť od jeho odchodu jsme se horko těžko prosazovali. Byla to citelná ztráta, snažíme se ho nyní nahradit.