Hodně gólů v přípravě není nic zvláštního, říká Jakub Kotěra

ÚSTÍ N.L. - V zimním období jsme vyzpovídali také gólmana Army Jakuba Kotěru. Bývalý brankář slovenských Košic či německého Neugersdorfu se podělil o dojmy ze zimní přípravy.
Ve všech třech dosavadních zápasech padlo hodně gólů. Dobrovice 3:1, Teplice 3:3, Neugersdorf 6:4. Čím si to vysvětluješ?

V přípravných zápasech všeobecně pádá více gólů. Není to nic neobvyklého. Zkouší se noví hráči. Stejně tak různé taktické systémy. Všechny odehrané zápasy ale měly kvalitu.

V brance se zatím střídáte s Mariánem Tvrdoněm a Petrem Vaškem. Co říkáš na rotaci vás gólmanů?

V přípravě máme na programu hodně zápasů. Trenéři s námi jako brankáři rotují, takže všichni tři gólmani dostáváme prostor a předpokládám, že do prvního mistráku se budeme v brance střídat.

Pozorným fanouškům Army neuniklo, že tým posílil gólman Petr Vašek. Už si od něj stihl pochytit něco v tréninku?

Petr Vašek je zkušený gólman, odchytal toho hodně. My s Mariánem Tvrdoněm ale také nejsme žádní nezdárci. Chceme se také trenérům ukázat a o místo v sestavě zabojovat. Jsme tu tři gólmani, což pomůže konkurenci a musíme ze sebe vydat to nejlepší a ukázat, že také umíme chytat.

Porazili jste Neugersdorf 6:4, kde jsi také působil. Byl to pro tebe proto zajímavý zápas?

V Neugersdorfu jsem působil necelou sezónu před zhruba dvěma roky. Hodně hráčů se tam už obměnilo, tým se změnil. Ale s pár klukama jsem se pozdravil. Čtvrtá německá liga má kvalitu a hrají se tam zajímavé zápasy. I návštěvnost od fanoušků je solidní. Je to bojovná soutěž. Některé týmy z německé čtyrté ligy se i dají srovnat s některými českými z druhé ligy.

Jak hodnotíš dosavadní průběh ziní přípravy?

Nejsem vyjímka a zimní přípravu rád nemám (úsměv). Je to dlouhé. Tréninky musíme zvládnout a těšíme se na sezónu a na ostré zápasy. Také nás čeká soustředění v Roudnici nad Labem, kde bychom už měli hrát na přírodní trávě.

Autor: Martin Pešout

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: