Hyčka: Ústí je srdeční záležitost

Alois Hyčka si v neděli ve Varnsdorfu připsal obnovenou premiéru v dresu Ústí nad Labem. Trvala sice jen 6 minut, ale i tak ho fanoušci bouřlivě přivítali.
Hyčka přišel na hostování na půl roku, které se podpisem potvrdilo teprve v pátek. Možná i proto neodehrál delší pasáž v utkání. Další příležitost nastoupit bude mít v nedělním poháru v Kolíně. Při svém obnoveném debutu navlékl dres s číslem 6, což okamžitě glosoval: "To tady nosil Zachy, ne?" Ano, číslo 6 za doby působení Aloise Hyčky v Ústí oblékal Milan Zachariáš.

Lojzo, jak se vůbec seběhl Tvůj přesun do Ústí?
"V Brně mi skončila smlouva a na dalším pokračováním jsme se s vedením Zbrojovky nedomluvili.  Poté jsme s manažerem řešili, co bude dál. Nabídka z ligy sice byla, ale z klubu, který není finančně stabilní. Nechtěl jsem hrát ligu na úkor toho, že bych byl 2-3 měsíce bez výplaty.  Proto jsem se domluvil s panem Pelcem, zda můžu zatím s klukama trénovat. Pak přišlo pár nabídek i z druhé ligy, ale Ústí je pro mě srdeční záležitost, a tak pokud mám půl roku hrát v druhé lize, tak bylo jasné, že jedině tady."

Jak vzpomínáš na působení v Armě?
"Na to nejde zapomenout! Strávil jsem tady super tři roky, kdy se tu sešla výborná parta."

Co Ti dalo působení v brněnské Zbrojovce?
"Určitě jsem nasbíral mnoho zkušeností. Poznal jsem i pár dobrých fotbalistů. Byl jsem rád, že jsem mohl hrát v jednom mančaftu se Švancim (Petrem Švancarou - pozn.autora). Zážitků, na které budu vzpomínat je více. Mezi největší bude určitě patřit první ligový gól proti Teplicím při výhře 3:2 a poté porážka Sparty před skvělými fanoušky Brna."

Asi není potřeba zdůrazňovat, co se od Tvého působení v Ústí nejvíce změnilo, že?
"Změnilo se toho hodně (smích). Určitě tu nebudu srovnávat buňkoviště s novou tribunou. Myslím si, že kluci mají konečně kvalitní zázemí, kde mohou regenerovat. Zasloužili si ho. Současný tým je sice docela mladý, ale fotbalisté jsou tu bezesporu šikovní. Je tady dobrá parta hráčů."

Ve Varnsdorfu Tě naši "Armové" přivítali bouřlivě, co to pro Tebe znamenalo?
"Chtěl bych jim i touto cestou poděkovat. Bylo to od nich hezké přivítání. Cítil jsem určitou nostalgii."


FOTO: Zbrojovka Brno
PARTNEŘI:

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital