Ivan Šnirc: Příprava nás prověřila, chceme vyhrávat

ÚSTÍ N.L. - Už dva roky působí v druholigovém Ústí nad Labem obránce Ivan Šnirc. Na uplynulou sezónu chce čtyřiadvacetiletý zadák Army navázat dobrými výkony a věří, že se Armě letos bude dařit. S dalšími postřehy se rodák z Bánské Bystrice svěřil klubovému webu.

Jaké máte ambice směrem do sezóny, která pro vás začala páteční předehrávkou s Vítkovicemi (0:0)?
Určitě se chceme pohybovat v horní polovině tabulky a snad si povedeme lépe než v uplynulé sezóně a v tabulce skončíme výše.

Zavzpomínejte ještě na letní přípravu. Jaká byla a připravily vás přípravné duely na sezónu?
Utkání jsme v přípravném období nesehráli tolik, ale určitě to bylo dostačující. Střetli jsme se s několika prvoligovými celky, což byla zajímavá konfrontace. Proti týmům z první ligy to byly těžké duely, Dukla, Plzeň i Teplice jsou velmi nároční soupeři.

Jak se na sezónu těšíte vy osobně? Jaké budete mít sezónní plány?
Především jako obránce chci co nejvíce brankám zabránit a plnit si dobře defenzivní povinnosti. Kdyby se mi podařilo i vstřelit nějakou branku, bylo by to skvělé.

Každopádně vám přes léto odešla útočná síla v podobě Moulise, Kateřiňáka či Poučka. Co to pro vás znamená?
Naopak několik hráčů do ofenzivy přišlo, takže předpokládám a věřím, že výše zmiňované hráče nahradí. Pavel Pilík přišel z Příbrami stejně jako Štěpán Kacafírek, Lukáš Matějka má zkušenosti z Plzně. A přišli i další hráči do pole.

Kdo bude lídrem defenzivy?
Určitě Jirka Pimpara. Obranu bude dobře dirigovat.

Pocházíte ze Slovenska. Jak jste se dostal v minulosti do Ústí?
Pocházím z Bánské Bystrice, ale seniorský fotbal jsem začal hrát v Dunajské Stredě. Tam jsem ale tolik nehrával, a tak jsem chtěl změnit klub.  Dostal jsem se do Ústí. A druhá česká liga je kvalitnější než ta slovenská. Jakub Kotěra naposledy chytal v Košicích, takže jsme se o tom už stihli pobavit.

Autor: Martin Pešout