Jakubov se rozstřílel. Dvěma góly popravil Hradec a na kontě už má čtyři zásahy!

ÚSTÍ N.L. - V závěru sezóny se rozstřílel útočník Alexander Jakubov, který v posledních čtyřech zápasech vstřelil čtyři branky! Důležité byly i jeho dvě trefy v pátečním duelu proti Hradci Králové (3:1). Uvidíme tedy, co si 27letý forvard připraví do posledních tří zápasů letošního fotbalového ročníku.
Alexander Jakubov se dlouho nemohl rozstřílet, ale v závěru sezóny chytil střeleckou formu a bylo to v pravý čas. Dvěma góly pak pomohl skolit Hradec Králové a Arma si tak mohla připsat druhou letošní výhru z venkovního stadionu. "Doufám, že další branky ještě přidám a že pomůžu k záchraně," říká ústecký útočník

Nyní už máš na kontě čtyři vstřelené branky. Pociťuješ to tak, že jsi prolomil předchozí střeleckou smůlu?

Každý gól, který vstřelím nebo jsem vstřelil, mi pomůže. Doufám, že pomůžu týmu vstřelenými góly i v dalších zápasech. Není ale důležité, kdo vstřelí góly, ale abychom vyhrávali jako tým a sbírali body. Důležité je, abychom se zachránili. Je jedno, jestli góly dám já nebo někdo jiný.

Jak bylo těžké hrát, když předtím jsi čekal na první gól skoro osm zápasů?
Čekání na gól bylo dlouhé a nepříjemné. Každý útočník může potvrdit, že když delší dobu nedá gól, tak je to nepříjemné. Celou dobu jsem ale věřil, že gól dám, že to přijde. Doufám, že další branky ještě přidám a že pomůžu k záchraně.

Poprvé ses trefil v 24. kole proti Vlašimi. Byl to jakýsi zlom?
Asi ano nebo alespoň v to doufám. Měl jsem šance i proti Příbrami, šel jsem třeba sám do prázdné branky, ale sudí zapískal faul, to byla škoda. Kdybych tam vstřelil gól, sice s ohledem na výsledek by to nic neřešilo, ale mně by to pomohlo. Velkou hlavu si z toho ale nedělám. Ovšem věřím, že s tou Vlašimí se to nastartovalo a že ve zbývajících třech zápasech další góly přidám.

Teď jste vyhráli v Hradci, ale předtím jste body sbírali prakticky jen doma. Je skutečně tak velký rozdíl nastupovat na domácím nebo venkovním hřišti?
Nějaké povídání o tom mezi námi v týmu proběhlo po těch předchozích nepovedených venkovních zápasech. Podle mě je ale jedno, jestli hrajeme doma nebo venku. Možná je to tady v Ústí dlouhodobější problém. Věřím, že výhra v Hradci to zlomí a teď už se nám bude dařit pravidelně i při venkovních zápasech.

Zbývají tři poslední kola do konce sezóny. Jak vidíš situaci?
Domácí zápasy budou zlomové a nejdůležitější pak souboje s dalšími ohroženými celky ze spodu tabulky. Výhra v Hradci byla důležitá, potřebovali jsme body do tabulky. Jdeme zápas od zápasu, zbývají tři kola, ve hře je devět bodů. Musíme jich urvat co nejvíc nebo tolik, aby to stačilo k záchraně.

V minulé sezóně jsi nastupoval v Baníku Ostrava ve druhé lize. Baník hrál ale o postup, dostával se snadněji do šancí a tak byla větší šance střílet góly. Je to tak?
Vloni v Ostravě jsem vstřelil jeden gól proti Prostějovu. V Baníku byl tlak, muselo se postoupit do první ligy. Hrálo se o postup do posledního kola. Tam nás fanoušci podporovali extrémně, fanoušci v Baníku jsou asi nejlepší v republice a měli na postupu také zásluhu.

Jak vnímáš podporu ústeckých fanoušků na Městském stadionu? Proti Příbrami v předchozím domácím duelu přišlo 973 diváků, což byla druhá největší návštěva kola.
Podpora fanoušků při domácích zápasech je důležitá a fandové jsou slyšet. Hraje se samozřejmě lépe, když fanoušci fandí a věří svému týmu.

Autor: map