Jan Martykán ukončil kariéru. S Armou zažil postupy z divize až do první ligy. Krásných šestnáct let, říká

ÚSTÍ N.L. - Profesionální fotbalovou kariéru ukončil záložník Jan Martykán. Do ústeckého "A" týmu přišel v roce 2004 a kromě dvou krátkých anabází v "B" týmu FK Teplice a v prvoligovém 1. FC Slovácku strávil celý svůj fotbalový život v dresu Army. V Ústí zažil postup z divize do ČFL a následně druhé ligy. V sezóně 2010-2011 si s Ústím zahrál dokonce v první lize. 
Byl to váš poslední zápas?
Měl jsem celkem jasno od března. Dostal jsem pracovní nabídku a je to šance, která se nemusí opakovat. Za rok bych řešil to samé co teď, jen bych konec oddaloval. 

Na co budete v souvislosti s Ústím vzpomínat?
Krásných šestnáct let, dobrá parta. Krásný začátek, kdy jsme to hrnuli, postupovali jsme z divize do druhé ligy, pak jednou do první. Paráda. Vzpomínám na partu kolem Džubyho (Džuban), Radima (Novák), Dvořku (Dvořák). Každá doba měla něco, ale v tomto složení jsme měli asi nejlepší tým. Fotbal si ještě někam půjdu kopnout, ale nevím kam (úsměv). 

Oddechl jste si po výhře 4:0 nad Vítkovicemi, která znamenala záchranu?
Nikdo by nechtěl končit sestupem. Jsem rád, že jsme v posledních pěti zápasech zabrali. Bylo to jen o tom si začít věřit, mančaft jsme neměli špatný. Podařilo se nám nakonec splnit náš cíl.  Vítkovice v posledním zápase byly opařené, moc do toho nešly. Vstřelili jsme brzo úvodní gól, už v 9. minutě, a to rozhodlo. 

Na konci utkání jste už na hřišti kralovali...
Je to o hlavě. Když vedete 20 minut do konce 3:0, tak to vás spadne a více si dovolíte. Soupeř byl už malinko odevzdaný. Stáli ve třech až čtyřech lidech vpředu a tím se uvolňoval prostor do jejich obrany. 

Arma nakonec obsadila v tabulce 10. místo...
Tabulka byla hodně zmatečná. Byl jsem trochu zklamaný, že jsme neslavili záchranu už po minulém kole ve Frýdku. Vyhráli jsme tam, ale pořád to nestačilo. Někdy to tak je, že se hraje do posledního kola.

Jak budete vzpomínat na trenéra Aleše Křečka?
Tah s novým trenérem se povedl. Kouč má na záchraně velkou zásluhu. Uměl nás připravit. Nakopl nás otočený zápas s Vlašimí. Ještě v 85. minutě jsme prohrávali 0:1 a tam jsme byli oběma nohama ve třetí lize. 
Autor: map
PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital