Je potřeba natočit hlavy hráčů správným směrem, říká nový kouč Aleš Křeček

ÚSTÍ N.L. - První oficiální rozhovor na trenérské židli jako hlavní kouč Army poskytl Aleš Křeček. V kabině vidí potenciál a je přesvědčen, že se Arma posune do vyšších pater tabulky.

Jak byste popsal svůj příchod do FK Ústí nad Labem?

První kontakt přišel v neděli odpoledne, kdy mi přišla zpráva, jestli bych měl zájem pracovat na severu v Ústí. Reagoval jsem, že zájem je, a tím se rozběhla záležitost a začalo jednání. Rozmýšlení bylo krátké a ještě večer jsem se rozhodl, že do toho půjdu. Během léta a podzimu jsem měl i jiné nabídky z druhé ligy. Zrovna od klubů, které jsou teď sousedy Ústí v tabulce. Nyní jsem přijal nabídku Army.

Jaké budete mít cíle v novém působišti?

Cílem je zachránit Ústí ve druhé lize a pak se můžeme bavit o něčem dalším. Cíle klubu jsou samozřejmě vyšší. Myslím si, že mužstvo je kvalitní a má na to, aby se pohybovalo ve středu tabulky.

Jak s týmem teď budete pracovat, jelikož vás čeká ve zbylých čtyřech podzimních kolech těžký los?

Teď už toho moc nenatrénujete. Je to hlavách, je potřeba hlavy hráčů natočit správným směrem. Je to spíš o psychologické stránce. Není to o tom, abychom teď tady kopali do dveří a do košů. A dělali nějakou revoluci a rušili vše, co tady bylo dříve. Mužstvo má potenciál a je na čem stavět. Třeba první poločas v Příbrami odehráli hráči velmi dobře. Je potřeba, aby hráči prokázali velkou energii a nechali na hřišti všechno.

Jak poznáváte hráče?

Hráče znám, když jsem se připravoval s Baníkem na Ústí, tak jsme ústecký tým mapovali. Jinak Jirku Pimparu jsem vedl ve Varnsdorfu, Pavla Pilíka v národním týmu do šestnácti let a jsou tu i hráči, kteří v Ústí působí už dlouhá léta, například Michal Zeman je ikonou Army.

Jaká je vaše vize pro následující dny?

Vzhledem k situaci v tabulce musíme začít sbírat body, to je hlavní. Definoval bych to jako body za každou cenu. Není to o tom, jestli budeme hrát pěkný fotbal, je potřeba, abychom v zápasech bodovali. S vedením klubu jsme se bavili o delší perspektivě. Nejdřív se musíme zachránit, a pak se můžeme zaměřit na další práci. Klub má vyšší cíle a chtěl by v budoucnu hrát na vysokých místech tabulky.

Kdo bude vaším asistentem?

Juraj Šimurka, zažil jsem s ním už dvě angažmá.  Možná jsem tomu původně nevěřil, ale nakonec mi na nabídku kývl. Chtěl jsem si přinést do realizačního týmu alespoň jednoho vlastního člověka. Má přesah i k trénování brankářů. Radim Novák také prostor dostane. Během reprezentační pauzy budeme mít více času se o tom pobavit.

V pátek budete hrát s Hradcem Králové, což je těžký soupeř.

Druhá liga je těžká soutěž, už jsem to zažil s Varnsdorfem i Baníkem Ostrava. V této soutěži může každý porazit každého. Není tu vyložený outsider, ani favorit.

Trénoval jste ve druhé lize Varnsdorf, ten je s Armou zatím tabulkový soused.

Už jsem dostal hodně sms zpráv, kde mi tohle lidé připomínali a doufali, že nesestoupí na úkor Ústí. Varnsdorf byla moje první štace, jako hlavní trenér. Bylo to úspěšné působení, jelikož jsem pak přešel do první ligy na Slovensko a zachránili jsme se s Varndorfem, ačkoli jsme měli hráčský kádr na úrovni pomezí druhé a třetí ligy. Byl bych rád kdyby se zachránilo Ústí i Varnsdorf.