Ještě nás čekají čtyři těžké zápasy, dodává trenér Křeček

ÚSTÍ N.L. - Arma je stále v tabulce poslední, situace ale není vůbec bezvýchodná! Po cenné výhře nad Příbramí 2:1 a remíze Frýdku-Místku s Varnsdorfem ztrácí naši hráči na záchranu dva body. "Jedině získané body a výhry pomůžou hráčům, aby získali větší sebevědomí," předesílá kouč Aleš Křeček.
Pojďme se vrátit k pátečnímu zápasu s Příbramí a cenné výhře 1:0.
Jsme v situaci, kdy se nesmíme dívat na to, proti komu hrajeme, ale každé utkání musíme hrát tak, abychom získali tři body. Minulé utkání na Žižkově se nám nepovedlo, doma jsme chtěli uspět před domácím publikem, které nás povzbuzuje a věří nám. Chtěli jsme získat tři body, a to se nám podařilo. Zápas to byl nesmírně náročný, ale myslím, že jsme šli za vítězstvím od začátku do konce, hráči věřili tomu, že mohou uspět. V prvním poločase jsme hráli proti silnému větru, po přestávce se vítr uklidnil. Soupeř si vytvořil šance, měl kvalitu. Ubránili jsme to možná se štěstím a poté jsme ze standardky z tečované střely dali gól. To nám pomohlo. Ve druhé půli jsme hráli velmi dobře a měli jsme v ní několik brejkových situací.

Arma je stále poslední, šance na záchranu ale stále žije. Co k tomu říct?
Říkal jsem hráčům, že už je leckdo odepsal, ale to není podstatné. Podstatné je, aby věřili, že to můžeme zvládnout. Když k tomu budeme přistupovat stejně jako s Příbramí i v dalších čtyřech zápasech, tak se budeme bít do konce sezóny. Výhra nad Příbramí znamená tři body, ale z toho celkového pohledu to zatím nic neřeší. Čekají nás další čtyři těžké zápasy.

Víte kolik bodů by mělo stačit k záchraně?
Před startem jarní části jsme počítali s tím, že by mělo stačit třicet bodů. Ale už si nemyslím, že by to stačilo. Máme 24 bodů, dvě výhry ze čtyř zápasů asi stačit nebudou. Třiatřicet bodů by bylo na záchranu tutových, ale těžko říct, jak se to bude vyvíjet. Soupeři zespodu hrají ke konci sezóny mezi sebou, my hrajeme teď v Hradci, pak s Olympií doma a pak nás čekají dva vzájemné zápasy s nejvíce ohroženými týmy: Vítkovicemi a Frýdkem-Místkem. Dolů se mohou namotat ale i další týmy.

Výhra nad Příbramí se možná nečekala. Pomůže z psychického hlediska?
Zápas s Příbramí jsme museli zvládnout. Nemám rád slovo muset, ale vyhrát jsme museli. Vzhledem k tomu, jak se vyvíjeli další výsledky, tak v případě porážky už bychom také ve zbytku soutěže neměli, o co hrát. Pořád jsme tedy ve hře, ale ještě to bude dlouhá a těžká cesta.

Ukázali jste ovšem, že umíte porazit i loňského prvoligistu.
Kabina cítí, že dokáže zvládnout takový zápas. Sebevědomí tam je. Hráči mají v hlavách, resp. vědí, jak hrají ostatní soupeři. Od toho se jedině musí oprostit a soustředit se na svůj výkon. Jedině získané body a výhry pomůžou hráčům, aby získali větší sebevědomí a šlo to nahoru.

V posledních zápasech nehraje Pimpara s Jindráčkem. Co jim je?
Pimpara má vážnější problém s kolenem, zatím trénuje individuálně. Věříme a děláme vše proto, aby byl pro poslední dvě kola k dispozici. Jindráček má také zraněné koleno a pravděpodobně už v sezóně do hry nezasáhne.

Naopak po delší době hraje Leibl a zdá se, že velmi dobře.
Leibl se vrátil ve velkém stylu. Jsem rád, že jsme šli trochu do rizika. Michal chyběl dlouho a nemá úplně odtrénováno, ale je to rváč, bojovník a takový hráč, kterého potřebujeme.

Autor: Martin Pešout