Ještě potřebujeme dva kroky k záchraně, říká trenér Křeček

ÚSTÍ N.L. - Arma výhrou nad Olympií na chvíli unikla sestupovým pozicím. Záchranu pak může potvrdit v příštím kole na hřišti Frýdku-Místku. "Frýdek jsem viděl při nedávném souboji s Vítkovicemi. Je to soupeř, který se bude rvát, bude bojovat," předesílá ústecký kouč.
Vaše hodnocení zápasu s Olympií?
Byl to zvláštní a těžký zápas. Říkal jsem hráčům, že v něčem bude těžší než utkání v Hradci nebo s Příbramí. Soupeř se nějak prezentuje. Myslím, že jsme od začátku byli lepší, chtěli jsme hrát fotbal. Dlouho se nám nedařilo dostat se do stoprocentní šance. Proto byl zápas nervózní. Jsme rádi, že jsme ho zvládli a připsali si tři důležité body.

Soupeř disponoval na soupisce osmi zahraničními hráči, někteří z nich na hřišti byli hodně divocí. Jak se na ně dalo připravit?
Mají v týmu šest národností, Řeky, Kypřana, Izraelce, Francouze, Slováka a další. Je to nevyzpytatelný soupeř. Těžko jsme se na ně připravovali, jsou bojovní.

Na jaře Arma dvě penalty nedala. Nebál jste se proto exekucí Pavla Pilíka?
Pilda má stoprocentní úspěšnost, takže když se k tomu postavil on, tak jsem se nebál (úsměv).

Záchrana po výhře 2:0 nad Pražany vypadá o něco reálněji, že?
Znamená to jenom další krok, potřebujeme udělat další dva. Ve Frýdku budeme chtít navázat na poslední zápasy. Budeme tam chtít udělat zásadní krok k záchraně, je ale možné, že se bude hrát o přežití až do posledního kola.

Bude zápas ve Frýdku utkáním roku?
Víme, že Frýdek ve středu prohrál. Každý zápas hrajeme tak, abychom ho vyhráli. Každé utkání má nějaký vývoj, pojedeme do Frýdku s tím, abychom tam uspěli. Budeme se snažit tam vyhrát. Frýdek jsem viděl při nedávném souboji s Vítkovicemi. Je to soupeř, který se bude rvát, bude bojovat. Udělá maximum, aby soutěž udržel. Má zkušené hráče jako Varadiho, který se umí prosadit v šestnáctce.

Teď je jasné, že na záchranu nebude stačit ani třicet bodů.
Před jarní částí sezóny jsme si říkali, že 18 bodů z jarní části bude stačit k záchraně, což víme, že nebude. Musíme ještě udělat tři, možná čtyři body.

Tým se zvednul, což potvrzuje i Saša Jakubov, který začal dávat góly.
Je to o sebevědomí, a tomu nejvíce pomohou úspěšné výsledky. Začali jsme dávat góly a trochu stoupat z toho posledního místa. Sebevědomí v kabině i na tréninku jde nahoru. Zvedli jsme se, ale pořád není konec. Musíme se nachystat na zápas ve Frýdku.

Autor: Martin Pešout