Jiří Miskovič: Věřím, že jaro budeme mít lepší

ÚSTÍ N.L. - Velmi zklamaný byl po utkání s Frýdkem-Místkem Jiří Miskovič. Ten nastoupil do zápasu po přestávce a přes jisté oživení hry porážce nezabránil. "Neproměnili jsme své šance," litoval.
Pojďme se vrátit k pátečnímu zápasu. Jak byste souboj s Frýdkem-Místkem zhodnotil?
Hrál předposlední s posledním a podle toho to vypadalo. Oba týmy si vytvořily nějak šance, nakonec jsme klasicky dostali gól ze standardky. Sami jsme gól nevstřelili, a tak jsme prohráli.

Do utkání jste vyběhl hned po přestávce. S jakými pokyny?
Trenér mi řekl, abych hru trochu rozhýbal. Ať podržím víc balon, byli jsme předtím moc zbrklí. Měl jsem dát gól, ale nepovedlo se. Jednu šanci jsem měl, když jsem zavřel oči a vystřelil. Bohužel z toho gól nebyl.

Za týden dokončíte podzim se Sokolovem.
Musíme tam vyhrát. Dát hlavy dohromady a uspět tam. Ještě bych situaci neviděl tak černě. Stačí dvakrát, třikrát vyhrát a hned se přiblížíte středu tabulky. V Sokolově to snadné nebude. Už u nás v prvním kole to bylo s nimi hodně vyhrocené.

Jak byste zhodnotil podzimní část sezóny?
Chyba je v nás hráčích. Tohle je vždy spíše o hráčích než trenérech. Herně na tom nejsme špatně, ale dostáváme góly ze standardek a neproměňujeme své šance. Co hraji v Ústí, tak jsme vždy měli dobrý podzim a špatné jaro, tak snad to letos bude naopak. Chce to udělat vítěznou šňůru a odpíchnout se od toho. Bylo by dost mizerné jet na jaře v posledním kole do Frýdku-Místku a hrát tam o záchranu.

Co přinesl do kabiny nový kouč Aleš Křeček?
Hodně s námi pracuje na psychice, věnuje se mentální stránce věci. Je to v hlavách. Cítíme, že fanoušci jsou naštvaní. To chápu, protože se nám nedaří, ale samozřejmě to neděláme schválně. Děkujeme fan klubu, že nás podporuje a že za námi jezdí i na venkovní zápasy. Rádi bychom fanoušky nalákali na tribuny, což je teď těžké.

Před repre pauzou jste vyhráli na Olympii Praha. Už to vypadalo, že se teď vše obrátí k lepšímu, ale teď to znovu nevyšlo.
Také jsme si mysleli, že teď už začneme vyhrávat. Olympia tedy ve druhém poločase fyzicky odpadla, takže byla otázka času, kdy vstřelíme gól. Nakonec jsme dali tři branky venku, což nás hodně povzbudilo. Na Olympii jsme neměli tolik šancí, ale prosadili jsme se. Teď s Frýdkem jsme šance měli, ale zklamali jsme v koncovce.

V čem jsou tréninky pod novým trenérem jiné?
Jsou hodně taktické. Trenér nám přímo ukazuje, kde máme běhat a hrát. Ukazuje nám, kde se mají pohybovat stopeři, kde záložníci a podobně. Je to hodně o taktice. To nám předtím chybělo.

Kouč Křeček při svém nástupu k týmu tvrdil, že tým je dobře kondičně připraven. Co tedy ještě schází k ideálu?
Dostáváme góly ze standardek. Je to o větší osobní zodpovědnosti. Nemůže v 86. minutě soupeřův hráč zůstat nepokrytý a zakončovat, tak jako s Frýdkem.

Autor: Martin Pešout