Jsem zdravý a chci pomoci k záchraně, říká ústecká ikona Jan Martykán

ÚSTÍ N.L. - V základní sestavě vyběhl proti Pardubicím středopolař Jan Martykán. Legenda ústeckého kádru je opět na hřišti a věří, že ústecký tým vybojuje kýženou záchranu ve Fortuna národní lize.
Jak hodnotíte získaný bod proti Pardubicím za remízu 0:0?
Z počátku zápasu jsme byli nervózní, míče nám odskakovaly. Pak jsme se chytli od 30. minuty, kdy jsme soupeře začali přehrávat, ale branku Pardubic jsme neohrozili, neměli jsme nějakou větší šanci. Byl to spíše optický tlak. 


Pardubice měly přece jen tři velké šance...
Většinou se jednalo o propadlé balóny za obranu, jinak si myslím, že vzadu jsme to odehráli dobře. Soupeř měl tři velké šance, ale byly to netrefené míče. Do ničeho jsme je jinak nepouštěli. Podržel nás i brankář Vašek. Soupeř střílel přes obránce, bylo to tečované, ale ne, že by si vyloženě vypracovali šanci. Nebo že by nás přehrávali. Spíše nás zlobili po naší levé straně. Stopeři ale odehráli dobrý zápas.

Na Jakubova na hrotu útoku jste poslali několik nákopů či centrů, ale vyloženou šanci v ofenzivě jste také neměli...
Saša je hráč, který potřebuje dostat míč do vápna. Měl dvě pohotové střely, u jedné střely z vápna jsem myslel, že už skončí v brance. Ale jinak to bylo v útoku od nás spíše na náhodu, nic vypracovaného.

Nastoupil jste v základní sestavě. Na podzim jste tolik nehrál, proč?
Byl jsem zraněný, měl jsem natržené lýtko. V poslední době jsem moc nehrál. Předtím trenér Skála věřil jiným hráčům, tak to bývá. Teď jsem naštěstí zdravý, uvidíme. Snad to vydrží. Chci být nápomocný k záchraně, ať už na hřišti nebo na lavici.

Jaký pocit 
máte z posílení kádru?

Dobře jsme potrénovali, jsme na tom fyzicky lépe. Tréninky jsou intenzivnější, což bylo vidět i proti Pardubicím. Od 70. až 75. minuty jsme soupeře přehrávali, měli jsme více sil. Vašoun (Petr Vašek - pozn. red.) zachytal výborně. Saša Jakubov je ve vápně gólový hráč, ale když nedostane pořádný míč, tak těžko může skórovat. Není takový hráč, že by obehrál tři až čtyři protihráče. Olivier Kingue je zraněný a Youba Drame se nedostal na lavičku. Ale Youba je hodně šikovný, třeba v soubojích jeden na jednoho, má výbornou levou nohu. Ještě nám na jaře pomůže a může to být rozdílový hráč.

Jak vidíte své vyhlídky v tabulce?
Máme jednoznačný cíl soutěž zachránit a to jakkoli. Nemůžeme slavit ani popadat panice, ale bude nás zajímat stav po 30. kole. A doufám, že to dobře dopadne. Vítkovice prohrály 3:5, tak i bod proti Pardubicím nás posunul na 14. místo. Ale škoda, že jsme nevyhráli, protože soupeři před námi budou v tabulce odskakovat. 

Autor: Martin Pešout
Foto: Eva Kotěrová


PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital