Kacafírek načal gólem postup v Turnově: Teď chceme srazit Opavu, říká

TURNOV - Útočník Army Štěpán Kacafírek otevřel skóre úterního pohárového utkání v Turnově. Ústí vyhrálo 3:1 a postoupilo do 3. kola MOL Cupu. Kacafírek následně hodnotil jak duel s divizním soupeřem, tak další vyhlídky směrem do sezóny.

Vyhráli jste 3:1, ale první poločas byl poměrně složitý…
Nepovedlo se nám vstřelit rychlý gól, což je v poháru důležité. Týmy z nižších soutěží dostanou sebevědomí a šlapou po těch soupeřích z první a druhé ligy. Postupem času Turnov zjistil, že s námi může hrát. Dostali jsme se do vedení, ale bohužel jsme inkasovali těsně před přestávkou. Naštěstí jsme ve druhé půli vstřelili dva góly a rozhodli.

Vy jste vloni v dresu Litoměřicka vyřadil v poháru Ostravu i Příbram. Umíte si tak představit jak jsou soupeři z nižších soutěží na favority nahecovaní?
Samozřejmě, pro menší týmy je MOL Cup svátek a chtějí se vytáhnout proti soupeřům z první nebo druhé ligy.

Vy jste v prvním poločase skóroval. Jak k tomu došlo?
Zahráli jsme, co jsme chtěli, rychlou souhru na sklepnutí na čtyři doteky a ten čtvrtý dotek jsem měl já, když jsem zakončoval hlavičkou. Bohužel se nám podobné akce v první půli tolik nedařily.

Sestava byla trochu kombinovaná a šanci dostali i nováčci z dorostu. Jaká byla souhra?
To bylo v pohodě. Máme osmnáct hráčů v kádru a každý může nastoupit. Další utkání hrajeme v pátek a je to na trenérech, jak to postaví. Každý hraje o místo a snaží se trenérovi ukázat.

Turnov měl v sestavě ostříleného Petra Papouška, bývalého hráče Slovanu Liberec. Připravovali se na něj?
Řekli jsme si, že Papouška nesmíme pouště do střel, což jsme neplnili. Vždyť měl za zápas snad dvanáct střel. Takového hráče nemůžete nechat volného, protože pokaždé trefí branku a je nebezpečný. Ukázal svoje kvality, má za sebou krásnou ligovou kariéru. Byl to jeden z nejlepších hráčů zápasu.

Už v pátek hrajete s Opavou. Jak na tom budete fyzicky?
O fyzických silách bych se nebavil. Jsme na začátku sezóny, teprve v jejím úvodu. Nějaké dva, tři zápasy v týdnu nás nemohou rozhodit. V Anglii se takhle hraje běžně. Jsme po přípravě natrénovaní.

A jak se na slezského soupeře těšíte?
Opava je podle mě nejlepší tým ve druhé lize a bude to o nás, jak k tomu přistoupíme. Musíme hrát nad svoje možnosti. Pokusíme se urvat nějaké body. Ale věřím, že to můžeme zvládnout a Opavu srazit. Rádi bychom potvrdili naší formu. Byť herně to úplně není ono, výsledky děláme. Někdy je lepší získávat body a hrát špatně, než naopak. Od toho se musíme odpíchnout.

Po dvou kolech máte v tabulce čtyři body, postoupili jste v MOL Cupu. Máte dobrý vstup do sezóny?
Musíme jít pokorně zápas od zápasu. Taková série může kdykoli skončit a musíme si toho vážit. Ke každému zápasu musíme přistupovat na sto procent a hrát lépe než proti Turnovu. Chtěli jsme vyhrát, ale hra nebyla ideální. Musíme si vážit každého zápasu, kde získáme body.

Autor: Martin Pešout