Kádr se zkvalitnil, pochvaluje si sportovní manažer Stanislav Pelc

ÚSTÍ N.L. - Přinášíme rozhovor se sportovním manažerem FK Ústí nad Labem Stanislavem Pelcem. Ústecký funkcionář se vyjádřil ke změnám v kádru nebo okomentoval, jak program týmu (ne)narušilo odložení zápasu 17. kola Fortuna národní ligy proti Opavě.
O víkendu došlo k odložení zápasu v Opavě. Vznikly tím týmu nějaké komplikace?
Každé odložení je nepříjemné, trenér směřuje přípravu k prvnímu utkání. Klimatické podmínky byly takové, že se nedalo hrát. Respektovali jsme rozhodnutí. Nebyli jsme na cestě do Opavy, takže žádné komplikace nenastaly. Celkově bylo rozumné vydat stanovisko den předem, než abychom tam cestovali zbytečně a pak hned jeli zpátky.

Během zimní pauzy tým sehrál hned třináct přípravných zápasů, přitom na jaře ve druhé lize jich za celou půlsezónu odehraje čtrnáct. Co bylo záměrem tak velké porce utkání?

Je pravdou, že přípravných utkání bylo více než obvykle. Zase na druhou stranu jsme měli širší kádr, takže zátěž se rozložila na více hráčů. Většinou každý z hráčů odehrál poločas a nebyl důvod k únavě vzhledem k rovnoměrnému programu.

Sehráli jsme také dvě generálky se Sokolovem...
Už jsme s ním hráli dvakrát ve druhé lize na podzim a na jaře se v lize nepotkáme. Po odložení zápasu v Opavě chtěl trenér sehrát zápas s kvalitním soupeřem. Byl jím Sokolov, který neprohrál pět posledních podzimních utkání.

Jak na časté vzájemné zápasy reagovali trenéři?
Se sokolovským koučem Pavlem Horváthem jsme si dělali legraci, že kdyby náhodou došlo na jaře k dalšímu odložení utkání kvůli klimatickým podmínkám (náhlé oteplení, hřiště pod vodou atd.), tak si vyjednáme další vzájemný zápas.

Už v pátek 9.3. ale druhá liga bude startovat a Arma se poměří na domácím trávníku s Pardubicemi.
Vnímáme, že Pardubicím odešli čtyři hráči po hostování do prvoligových klubů, což svědčí o podzimní kvalitě východočeského celku. Přezimovali na pátém místě. Nedá se říci, že jsou výrazně oslabení, protože zase doplnili o další hráče. Nesmíme hledět na změny v týmu soupeře, ale musíme se soustředit sami na sebe.

Současně náš klub přivedl během zimy sedm posil. V kádru by nyní měla být zdravá konkurence, souhlasíte?
Je věcí trenéra, jakou zvolí sestavu. Celkově ale asi může mít zamotanou hlavu, protože se kádr zkvalitnil, konkurence se zvýšila. V tomto směru musím říci, že jsme udělali maximum pro posílení kádru, abychom zachránili druhou ligu v Ústí. Hlavně si přejeme, aby byli všichni hráči zdraví.

Autor: map