Kanonýr Jakubov dvěma góly popravil Brozany

ÚSTÍ N.L. - Již k osmému přípravnému zápasu si tentokrát Arma pozvala soupeře z ČFL - Sokol Brozany. V utkání splnila roli favorita a zaslouženě vyhrála 2:0.
Arma se opět ukázala fanouškům na domácí půdě. Tentokrát na UMT dorazil tým ze třetí ligy - a to Sokol Brozany, jehož hráče vede bývalé legendární fotbalové duo Jiří Němec a Tomáš Poštulka. Ústečtí hráči nepřipustili překvapení a podle očekávání vyhráli. Pozitivem dne je, že v obraně udrželi nulu a neinkasovali. Ústí v přípravě vyhrálo již popáté. A potřetí nabralo zkušenosti proti celku ze třetí ligy, když po Dobrovicích a Litoměřicku přehrálo i Brozany.

Ústečtí, kteří oblékli modré dresy proti Brozanům hrajícím v červeném, vyběhli nabuzení a pozitivně naladěni. Zajímavostí také bylo, že si proti Armě zachytal v brance Brozan Marián Tvrdoň, který jarní část sezóny stráví právě v tomto týmu.

Svěřenci trenéra Aleše Křečka vyrukovali do zápasu s aktivní hrou a dostávali se do zajímavých závarů či pološancí. Postupem času si hráči Army vytvářeli čím dál větší převahu a chtěli otevřít skóre. Arma Brozany zatlačila a byla otázkou času, kdy se domácí poprvé budou radovat. Přes dobře bránící Brozany to ale zase tak rychle nešlo a skore otevřel až v 38. minutě útočník Alexander Jakubov - 1:0. Vstřelený gól mohl dodat domácím klid na kopačkách, protože hráči věděli, že bezbrankový stav Brozanům při jejich urputné obraně by jistě vyhovoval.

Po poločasovém prostřídání začalo dobývání brozanské branky i pro druhý poločas. Nutno podotknout, že Brozany se pouze nebránily a samozřejmě se také dostaly na míč a několikrát dostaly ústeckou obranu pod tlak. Druhou pojistku ale přidal pro Armu opět obávaný ostrostřelec Alexander Jakubov. Ten v 55. minutě proměnil nařízený pokutový kop, když střelou po zemi poslal míč na druhou stranu od gólmana, který neměl šanci - 2:0.

Ve zbytku utkání se hrál bojovný fotbal, bojovalo se i ve středu pole. Ústecký gólman Kotěra už ale neinkasoval.

FK Ústí nad Labem - SK Sokol Brozany 2:0 (1:0)
Branky: 38. a 55. Jakubov (pen).

Sestavy:

FK Ústí nad Labem: Kotěra - Zeman, Peterka, Pimpara, Šnirc (20. Gilian), Vopat (58. Drame), Pilík (45. Výborný), Richter, Jindráček, Procházka (74. Laňka), Jakubov.

Náhradníci: Vašek, Gilian, Výborný, Laňka, Dramé.

SK Sokol Brozany: Lipš - Franc, Cibulka, Stehlík, Bubeníček, Veselý, Studecký, Slanička, Jelínek, Tichý, Chukwuma

Náhradníci: Tvrdoň, Šollar, Marič, Dunderovič, Vlasák, Hajdarevič, Novák

Ohlas domácího trenéra:

Aleš Křeček (trenér FK Ústí nad Labem): "V zápase jsme měli velkou převahu, hlavně tedy v prvním poločase. Bohužel jsme převahu nedokázali vyjádřit střelecky. Soupeř bránil svou polovinu hřiště a nedokázali jsme se výrazně prosadit. V tom je to zrádné, že soupeř čeká na jednu svou standardku nebo brejk. A Brozany jednu standardku opravdu měly, která byla nebezpečná. Jinak jsme v utkání měli dobré  i špatné věci. Zbytečně jsme ztráceli míč po individuálních chybách. Soupeře jsme pouštěli do nějakých náznaků, i když do šancí jsme Brozany nepustili. Opět to byl zápas, který nám něco ukázal. Na něčem ještě musíme zapracovat, nebyl jsem úplně spokojen. Do optimálního výkonu to mělo ještě daleko."