Kanonýr Jakubov dvěma góly popravil Brozany

ÚSTÍ N.L. - Již k osmému přípravnému zápasu si tentokrát Arma pozvala soupeře z ČFL - Sokol Brozany. V utkání splnila roli favorita a zaslouženě vyhrála 2:0.
Arma se opět ukázala fanouškům na domácí půdě. Tentokrát na UMT dorazil tým ze třetí ligy - a to Sokol Brozany, jehož hráče vede bývalé legendární fotbalové duo Jiří Němec a Tomáš Poštulka. Ústečtí hráči nepřipustili překvapení a podle očekávání vyhráli. Pozitivem dne je, že v obraně udrželi nulu a neinkasovali. Ústí v přípravě vyhrálo již popáté. A potřetí nabralo zkušenosti proti celku ze třetí ligy, když po Dobrovicích a Litoměřicku přehrálo i Brozany.

Ústečtí, kteří oblékli modré dresy proti Brozanům hrajícím v červeném, vyběhli nabuzení a pozitivně naladěni. Zajímavostí také bylo, že si proti Armě zachytal v brance Brozan Marián Tvrdoň, který jarní část sezóny stráví právě v tomto týmu.

Svěřenci trenéra Aleše Křečka vyrukovali do zápasu s aktivní hrou a dostávali se do zajímavých závarů či pološancí. Postupem času si hráči Army vytvářeli čím dál větší převahu a chtěli otevřít skóre. Arma Brozany zatlačila a byla otázkou času, kdy se domácí poprvé budou radovat. Přes dobře bránící Brozany to ale zase tak rychle nešlo a skore otevřel až v 38. minutě útočník Alexander Jakubov - 1:0. Vstřelený gól mohl dodat domácím klid na kopačkách, protože hráči věděli, že bezbrankový stav Brozanům při jejich urputné obraně by jistě vyhovoval. 

Po poločasovém prostřídání začalo dobývání brozanské branky i pro druhý poločas. Nutno podotknout, že Brozany se pouze nebránily a samozřejmě se také dostaly na míč a několikrát dostaly ústeckou obranu pod tlak. Druhou pojistku ale přidal pro Armu opět obávaný ostrostřelec Alexander Jakubov. Ten v 55. minutě proměnil nařízený pokutový kop, když střelou po zemi poslal míč na druhou stranu od gólmana, který neměl šanci - 2:0.

Ve zbytku utkání se hrál bojovný fotbal, bojovalo se i ve středu pole. Ústecký gólman Kotěra už ale neinkasoval. 

FK Ústí nad Labem - SK Sokol Brozany 2:0 (1:0)
Branky: 38. a 55. Jakubov (pen). 

Sestavy:

FK Ústí nad Labem: Kotěra - Zeman, Peterka, Pimpara, Šnirc (20. Gilian), Vopat (58. Drame), Pilík (45. Výborný), Richter, Jindráček, Procházka (74. Laňka), Jakubov.

Náhradníci: Vašek, Gilian, Výborný, Laňka, Dramé.

SK Sokol Brozany: Lipš - Franc, Cibulka, Stehlík, Bubeníček, Veselý, Studecký, Slanička, Jelínek, Tichý, Chukwuma

Náhradníci: Tvrdoň, Šollar, Marič, Dunderovič, Vlasák, Hajdarevič, Novák

Ohlas domácího trenéra:

Aleš Křeček (trenér FK Ústí nad Labem): "V zápase jsme měli velkou převahu, hlavně tedy v prvním poločase. Bohužel jsme převahu nedokázali vyjádřit střelecky. Soupeř bránil svou polovinu hřiště a nedokázali jsme se výrazně prosadit. V tom je to zrádné, že soupeř čeká na jednu svou standardku nebo brejk. A Brozany jednu standardku opravdu měly, která byla nebezpečná. Jinak jsme v utkání měli dobré  i špatné věci. Zbytečně jsme ztráceli míč po individuálních chybách. Soupeře jsme pouštěli do nějakých náznaků, i když do šancí jsme Brozany nepustili. Opět to byl zápas, který nám něco ukázal. Na něčem ještě musíme zapracovat, nebyl jsem úplně spokojen. Do optimálního výkonu to mělo ještě daleko."
PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital