Každý hraje o místo v sestavě a chce hrát v základu, ví Pavel Pilík

ÚSTÍ N.L. - Dobrou formu momentálně prokazuje ústecký Pavel Pilík. V přípravě se mu daří i střelecky, z posledních čtyř duelů vstřelil tři góly. Posila z loňského léta věří, že si kvalitní výkony přenese i do jarní části Fortuna národní ligy.
Jako vždy podal bojovný a spolehlivý výkon ústecký fotbalista Pavel Pilík. Tentokrát v přípravném zápase s Táborskem ale porážce 1:2 nezabránil.

"Bylo to kvalitní utkání ve vysokém tempu. Hráči obou týmů prokázali obrovské nasazení. Dobrý přátelák. Jen nás mrzí výsledek a porážka 1:2. Jinak jsme měli pasáže ve hře, ve kterých jsme hráli dobře. Ale musíme se vyvarovat chyb v obraně a hlavně proměňovat šance, které si vytvoříme v útoku," apeloval šikovný středopolař.

Na výsledku měl také patrně podíl fakt, že Arma v utkání inkasovala jako první a musela tak dohánět jednobrankovou ztrátu. "Bohužel jsme dostali první branku. Hodně chceme, bojujeme a pak dostaneme gól jako první. Ve zbytku zápasu to pak musíme dohánět. To je pak těžké," litoval "Pilda".

Tentokrát se Pilík střelecky neprosadil, avšak v předešlých třech přípravných duelech hned třikrát skóroval a fanoušci si tak mohli všimnout jeho momentální střelecké formy.

"Každý hraje o místo v sestavě a samozřejmě každý hráč chce hrát v základní sestavě. Pro mě jedině dobře, že jsem teď v přípravě dával góly a snad se mě forma bude držet i nadále. Nejsem vyjímkou v tom, že chci hrát v základu," prozrazuje pětadvacetiletý fotbalista a odchovanec Příbrami, odkud také vloni na jaře do Ústí přišel.

Trenér Aleš Křeček nedávno prozradil, že pro Pilíka připravil jinou pozici na hřišti a místo kraje hřiště nyní častěji operuje na místě podhrotového hráče nebo se dostává i na post druhého útočníka. "Na podhrotu mi to možná vyhovuje více než, když jsem hrál na kraji hřiště. Nejsem zase tolik rychostní typ, ale mám zase jiné přednosti. Kam mě trenér postaví, tam budu hrát. A chci samozřejmě hrát bez ohledu na pozici na hřišti," burcuje šikovný hráč Army.

Autor: map