Kouč Jiří Skála viděl zlomový okamžik zápasu v první inkasované brance

Ústí n.L. - Arma v domácím duelu prohrála s Viktorií Žižkov 0:3, a tak bylo jasné, že se souboj 11. kola Fortuna národní ligy našemu trenérovi Jiřímu Skálovi nehodnotil lehce.
S Viktorií Žižkov prohrála Arma 0:3. Co se stalo?

Nezvládli jsme důležité utkání. Zlomový byl úvodní gól Žižkova po standardní situaci. Inkasovaný gól nám narušil plány. Ve druhé půli jsme se snažili zjednodušit hru. Žižkov byl ale psychicky nahoře. A vstřelil nám pak další branky z brejkových situací.

Ve druhém poločase jste ale makali a vytvořili si šance na to, abyste uhráli přijatelnější výsledek.

Nic jsme nezabalili, do druhého poločasu jsme šli s tím, že to otočíme, ale soupeř nám utíkal do otevřené obrany. Nikomu z hráčů nemohu vyčítat, že by utkání nechtěl zvrátit. Bohužel jsme utkání nezvládli a situace není dobrá.

Jak je současná situace náročná na psychiku?

Už zápas se Žižkovem byl o psychice. Musíme se připravit svědomitě na další utkání s Příbramí natolik, abychom z jejího hřiště něco odvezli.

V brance proti Viktorii Žižkov dostal šanci Marián Tvrdoň místo Jakuba Kotěry. Co říci k této změně?

Chtěli jsme udělat nějakou změnu. Ačkoli předtím Kuba Kotěra za inkasované góly nemohl, tak jsme dostali hodně branek. Marián odchytal dobrý zápas, zvládl to, byla to dobrá změna. Slabší chvilku si vybral jen u třetí obdržené branky, když vyběhl. Ale podržel nás a v řadě situací byl důsledný.

Kdo bude chytat v Příbrami?

Na to je ještě brzy, to si musíme vyhodnotit. Musíme najít optimální řešení a sestavu, která bude odhodlaná za Ústí v Příbrami bojovat.

Autor: Martin Pešout