Koupit Van Kessela? Museli bychom prodat půl stadionu, směje se Křeček

MODRÁ U DĚČÍNA - Po přípravném utkání s juniorkou Slavie jsme vyzpovídali trenéra "A" týmu Aleše Křečka. Diváky v Modré udivil v sestavě Pražanů slavný Gino Van Kessel, který proti Armě skóroval a ukázal pár svých fotbalových kouzel s míčem. 
Pojďme se vrátit k sobotnímu duelu se Slavií U21. Jaký to byl zápas?

První poločas byl mnohem organizovanější a klidnější, než druhá půle, která byla hektická a padalo v ní hodně branek. Mrzí mě tři obdržené branky. Sice jsme jich pět vstřelili a měli i další šance, chodili jsme do přečíslení, ale vzadu jsme to nedotáhli do konce a dostali tři góly. Takové branky bychom dostat neměli.

Co říkáte na fakt, že proti Armě nastoupil za Slavii U21 slavný Gino Van Kessel?
Pamatuji si ho, když jsem trénoval Ružomberok a on hrál za Trenčín. Je to rychlý hráč. Už v té době jsem věděl, že je to nadstandardní hráč a divil jsem se, že se ve Slavii neprosadil. 

Jelikož Van Kessel hledá nové angažmá, nechtěli byste ho koupit?
To bychom museli prodat polovinu stadionu (smích). Ale máme ve svých řadách také rychlé hráče. 

Jak se jeví ústecký kádr?
Na soustředění jsme měli dvacet hráčů a tři brankáře. Máme několik hráčů na zkoušce a mezi nimi i další dorostence, které bych si rád v týmu nechal. Mladíci se otrkávají s dospělým fotbalem, ale jeví se dobře. Někteří hráči na zkoušce odejdou, chceme mít do sezóny tým v počtu osmnáct hráčů a dva brankáře. Někteří na zkoušce uspěli. Třeba Dvořák z Litoměřic, který u nás pravděpodobně zůstane. Uvidíme, co další. 

Jak se těšíte v přípravném období na další soupeře z Německa - a to na Oberlausitz Neugersdorf a Carl Zeiss Jena?
Bude to zase něco jiného. Co jsem hrál s německými soupeři z nižších soutěží, vždy to byly agresivní, bojovné zápasy. Němci vždy bojují, běhají, čeká nás jiný styl hry. 

Chcete některé hráče z první ligy až budou účastníci Fortuna ligy zužovat své kádry?
Samozřejmě tuto možnost sledujeme. Až prvoligové týmy budou vyřazovat z kádru, tak uvidíme, jak na tom budeme a rozhodneme se, jestli ještě po někom sáhneme. Máme spolupráci s Teplicemi. Hlavně jde o to, aby případná posila byla kvalitní a je pak jedno, z kterého klubu by přišla. 

Co říkáte na odchod Pavla Pilíka?
Chtěl jsem, aby Pavel u nás zůstal. Znám ho dlouho a odvedl tu dobrou práci. To je fotbalový život. Skončila mu smlouva, jednalo se o jejím prodloužení, ale nedošlo se k dohodě. Pavel si následně vybral z jiných možností a rozhodl se pro Táborsko. Takhle na dálku mu přeji úspěch v jeho další kariéře.


Autor: Martin Pešout


 
PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital