Křeček je rád za výhry, ale burcuje fanoušky: Přál bych si na tribunách aspoň dva tisíce diváků

ÚSTÍ N.L. - Důvod k dobré náladě má ústecký trenér Aleš Křeček. Arma vyhrála úvodní tři zápasy sezóny a po třech kolech Fortuna:národní ligy drží čtvrté místo. Že by se Arma vracela do vrchních pater tabulky, což by jí jako nedávnému účastníkovi první ligy jistě slušelo? "Doufám, že naše vítězná vlna ještě chvíli potrvá," hlásí ústecký kouč.
Trenére, pojďme se vrátit ještě k pátečnímu duelu s Třincem. Jaký to byl zápas?
Třinec je svým herním stylem hrozně nepříjemný soupeř. Nenapadali nás, nechali nás dojít až k vápnu, kde to zavřeli. Nemohli jsme se k nim dostat. Nejdůležitější bylo, že jsme vstřelili gól. Do plných se hraje každému velmi těžko. Naštěstí jsme vedli po poločase 1:0. Druhý poločas byl hodně o vůli. Soupeř neměl moc šancí, ale když už ano, tak to byly velké příležitosti, které chytil Lindros (Jiří Lindr). Podle mě naše defenziva pracovala dobře, i když na můj vkus jsme soupeře pustili k hodně standardním situacím. Máme mladí mužstvo a každá standardka je nebezpečná.

Ve druhém poločase měl několik skvělých zákroků Jiří Lindr. Co k němu říci?
Nechci ho přechválit. Zápas vyhrává tým, ale i individuální výkony jsou důležité. Jeho výkon v Chrudimi i s Třincem byl skvělý a bezpečný. Byť Třinec měl jednu až dvě šance, tak je chytil a o tom to je. Nemá moc zákroků, ale podrží a to co má chytit, tak zastaví. Diriguje hru, je osobností v kabině. Jsem rád, že tady je.

Poprvé se v základní sestavě objevil Brak. Jaký podal výkon?
Kingue měl problém s tříslem a nemohl hrát. Vojta Brak odehrál už druhý poločas v Chrudimi, kde se to pro nás nevyvíjelo dobře. Zvládlo to a proti Třinci také odehrál slušný zápas.

Byť na soupisce nenajdeme velké hvězdy, tým zatím šlape...
Mančaft je z poloviny nový. Nemůžeme hrát fotbal jako z partesu. Ale řekli jsme si, že když nebudeme hrát krásný fotbal, urveme to bojovností a taktikou. Časem přijdou i pěkné zápasy. Tvoří se nový tým, nová parta. Posily nemají problém se adaptovat.

Získali jste už devět bodů a v součtu s koncem jara minulé sezóny jste vyhráli osm zápasů v řadě.
Nečekali jsme to. I když jsme samozřejmě chtěli do sezóny vstoupit dobře. Hráčí po výhrách získávají sebevědomí. Kdyby mi někdo před sezónou řekl, že po třech zápasech budeme mít devět bodů, chtěl bych je, ale asi bych tomu nevěřil. Hráči ale pracují, jak na tréninku, tal v zápasech. Doufám, že tahle vlna ještě chvíli potrvá. Nečekáme, že vyhrajeme všechny zápasy, ale chceme vítěznou vlnu udržet. Na tabulku je příjemnější pohled než na jaře. Ale čeká nás ještě 27 zápasů. Je to pouze dobrý začátek soutěže. Chceme se zlepšovat, bavit diváky, ale známe favority druhé ligy.

Je ještě něco, co vám schází?
Diváci chodí v solidním počtu, ale přál bych si, kdyby dorazily na zápas i třeba dva tisíce diváků. Třeba doma se Zbrojovkou Brno by mohly dorazit dvě tisícovky. Ostatně byli bychom rádi, kdyby na každý zápas chodilo hodně fanoušků.

Jak se vyrovnáváte s horkým počasím, které momentálně panuje?
I doma se s ním vyrovnávám špatně (smích). Je to pro všechny složité. Změnili jsme plán tréninků: trénujeme od devíti hodin ráno a pak pozdě večer. Ovšem, když končíme ranní trénink, tak už je 33 stupňů. Hodně také pijeme, máme regeneraci, ledujeme.

Autor: Martin Pešout