Lvíčata v Ústí přehrála San Marino 3:1. Repre si pochvalovala ústecké zázemí

ÚSTÍ N.L. - V sobotu česká fotbalová reprezentace do 21 let uspěla na ústeckém Městském stadionu, když v kvalifikačním duelu o postup na EURO 2019 přehrála San Marino 3:1.
V Ústí nad Labem už hráli mládežnické reprezentační výběry do 18, 19 a 20 let, současně se tu představilo reprezentační áčko proti Litvě, letos na podzim zde nastoupily ženy proti Německu. Nyní už mají za sebou utkání na Městském stadionu i reprezentanti do 21 let, když v kvalifikačním duelu porazili San Marino 3:1. A to vše za asistence televizních kamer a téměř patnácti stovek diváků.

"Šlo o velmi náročné utkání. Soupeř byl celou dobu v jedenácti lidech za balónem. Přestože jsme pak už skórovali, obraz hry se nezměnil. Nevylezli, taktiku nezměnili. Herně náš výkon zůstal za představami, které jsme měli. Ale povedlo se vyhrát, což je rozhodující," říkal po utkání reprezentační útočník Tomáš Zajíc, který vstřelil dvě branky.

"Splnili jsme jsme povinnost, což bylo rozhodující. Ale ke spokojenosti je skutečně daleko. Máme velké rezervy. Znali jsme styl soupeře. San Marino vždy vychází z dobře organizované obrany," dodával kouč týmu Vitězslav Lavička.

Lvíčata si užila několik dní v Ústí nad Labem, vrcholem jejího programu bylo utkání proti San Marinu. Reprezentanti se projeli ústeckým trolejbusem a během této akce zvali občany města k návštěvě utkání. Tým byl ubytován na hotelu Větruše a zázemí ústeckých podmínek si velmi pochvaloval včetně stadionu, kde se zápas odehrál.

"Je to krásný hotel, už jsem se v něm byl jednou dříve podívat. S reprezentací do 19 jsme hráli v Ústí také kvalifikační duel a hrálo se mi tady velmi dobře. Podporovali nás fanoušci stejně jako nyní proti San Marinu," komentoval obránce Lvíčat Alex Král.

"Ústecký stadion je velmi útulný. Hlavní je pokud na zápas dorazí fanoušci bez ohledu na velikost stadionu. A proti San Marinu byla skvělá atmosféra," doplnil útočník Ondřej Mihálik.

Své postřehy k organizaci zápasu v Ústí nad Labem dodal i manažer reprezentace U21 Libor Sionko.

„Bydleli jsme na Větruši a dostali jsme veškerý servis. Nic nám nechybělo, jen počasí bychom si možná přáli malinko slunečnější, ale je podzim, takže to je v Čechách běžné. Tréninková plocha i zázemí na stadionu nám naprosto vyhovovalo, i hřiště bylo ve špičkovém stavu, vzhledem k ročnímu období, za to patří Ústí velká pochvala.“

Kvalifikace ME 2019 hráčů do 21 let - 1. skupina:
Česko - San Marino 3:1 (0:0)
Branky: 63. a 76. Zajíc, 71. Sáček - 90.+2 D´Addario.
Rozhodčí: Vilkov (Rus.).
ŽK: Censoni, Battistini, Gatti, Tamagnini, Della Valle, D'Addario. Diváci: 1473.
Česko: Staněk - Řezáč, Bačo, Král, Provod - Kulhánek - Trubač (46. Knejzlík), Sáček (76. Kratochvíl), Mihálik, Vaníček (67. Takács) - Zajíc. Trenér Vítězslav Lavička.
San Marino: De Angelis - D´Addario, Censoni, Casadei, Grandoni - Battistini (56. Vultaggio) - Mularoni, Lunadei, Tamagnini (90. Venerucci), Tomassini - Gatti (76. Della Valle). Trenér Fabrizio Costantini.

Tabulka:
1. Chorvatsko 4 4 0 0 15:2 12