Marek Richter: V sezóně tolik gólů padat nebude

ÚSTÍ N.L. - Na výhře nad německým Neugersdorfem se spolehlivým výkonem taktéž podílel obránce Army Marek Richter. Ten si cenil výhry nad zajímavým soupeřem, avšak při výhře 6:4 litoval tolika inkasovaných branek. Ústecký zadák se nadále těší třeba na souboj s Duklou Praha či soustředění v Roudnici nad Labem.
Jak hodnotíte utkání s Neugersdorfem?

Čekal nás těžký soupeř doplněn o hráče se zkušenostmi z české první ligy jako Štěpán Vachoušek, Milan Matula, Honza Štohanzl či Tonda Rosa. Jen škoda, že jsme si reputaci ze zápasu trochu pokazili v posledních patnácti minutách, kdy jsme dostali tři góly. Jinak utkání hodnotím pozitivně.

S Teplicemi jste hráli 3:3, s Neugersdorfem 6:4. Buď je pozitivní, že dáváte tolik gólů nebo negativní, že jste jich tolik inkasovali. Co myslíte?

Určitě je špatné, že jsme tolik gólů dostali. Potřebujeme hrát dobře do defenzivy, protože ve druhé lize tolik gólů padat nebude a nemůžeme si dovolit dostávat branky. Ve druhé lize přece jen budou zápasy o jednom, dvou gólech. Na druhé straně jsme zkvalitnili ofenzivu a góly teď přichází. Snad budeme střílet branky i v sezóně.

Co říci k zimní přípravě? Odehráli jste již tři zápasy.

Máme hodně naběháno, kondičně jsme na tom dobře a přípravné zápasy jsou zpestřením. Každý zápas nám může něco ukázat.

V programu zimní přípravy máte například zápas s Duklou Praha. Na ten se budete těšit?

Tak pokaždé, když si můžeme zahrát se soupeřem z první ligy nebo ze zahraničí, tak je to pro nás atraktivní. S Teplicemi se nám povedl uhrát dobrý výsledek, tak to snad s Duklou bude podobné.

Jak prožíváte pohyb v kádru?

Máme v týmu zatím nováčky Youbu Dramého, Oliviera Kingueho či Tomáše Ťoka. Kluci se jeví dobře. Záleží na trenérech a vedení, kdo v týmu zůstane. Konkurence je pozitivní a každý z hráčů v týmu má kvalitu. Kluci ze zahraničí umí anglicky, takže se minimálně na základní bázi domluvíme, takže jsme v pohodě.

Ivan Šnirc je na testech v Mladé Boleslavi. Je pro vás třeba motivací se také ukázat a dát o sobě vědět v nejvyšší soutěži?

Tak samozřejmě je to motivace. Někdy stačí dobře zahrát jeden zápas a můžete dát o sobě vědět. Nikdy nevíte, kdo ten zápas sleduje a kdo se na vás přijede podívat. Ivanovi to všichni přejeme a je to pro nás inspirace.

Těšíte se na soustředění v Roudnici nad Labem?

Bude to jistě zpestření. Nyní trávíme všechen čas na stadionu nebo v posilovně. Změníme aspoň prostředí a nebude to snad tolik kondiční, protože na kondici pracujeme teď v lednu.

Novou posilou se také stal gólman Petr Vašek. Má být za lídra týmu. Už vás v kabině hecoval?

Na to ještě přijde čas. V kabině má respekt, hrál v první lize, má zkušenosti. Je to pro nás ikona.

Autor: Martin Pešout

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: