Marek Strada a Michal Bílek se stali hráči Army

Zimní příprava ještě sice nezačala, ale Arma už teď odhaluje první změny v hráčském kádru. Smlouvy s klubem podepsali Marek Strada a Michal Bílek, ve hře je také setrvání Oliviera Kingueho.

V létě Arma přivedla na hostování z prvoligových Teplic dvojici hráčů Marek Strada a Michal Bílek. Jednadvacetiletý Michal Bílek i jeho o tři roky starší spoluhráč se po jednání s mateřský klubem stali kmenovými hráči Army. “Oba hráči se stali oporami týmu a proto jsme se s nimi dohodli na tříletém kontraktu,” uvedl výkonný ředitel klubu Ing. Petr Heidenreich.

Naopak opačným směrem definitivně putuje Martin Jindráček. Devětadvacetiletý útočník odešel do nedalekého prvoligového klubu FK Teplice po posledním srpnovém utkání proti Zbrojovce Brno na hostování s opcí. Tu Teplice uplatnily a Martin Jindráček tak zůstává v nejvyšší soutěži. “Jsme rádi, že jsme Martinovi pomohli zpět do první ligy, kam jsme věděli, že patří. Jednou z podmínek smlouvy, kterou jsme s Martinem v létě podepsali, bylo uvolnění hráče za určitých podmínek, což se také stalo. Martin byl prodán za velmi zajímavou částku, na které jsme se dohodli již v srpnu. Chtěli bychom mu poděkovat za jeho služby a popřát mu mnoho zdraví a štěstí v ligové kariéře,” sdělil pro klubový web Ing. Petr Heidenreich.

Arma hlásí také první dvě nové tváře. Z prvoligových Teplic přichází levonohý obránce Michal Šimeček, který hraje na levé straně hřiště. Do přípravy se s Armou zapojí také levonohý Jan Štefko, doposud působící ve třetiligovém Litoměřicku, jenž zaujal trenéry na hráčském kempu. Ten proběhl v prvním prosincovém týdnu v rámci tréninkového procesu “A” týmu, jehož zúčastnili vybraní hráči ze třetí nejvyšší soutěže, kteří mají potenciál v budoucnu posílit Armu.

Ve hře je také varianta, aby obránce Olivier Kingue i nadále působil v Ústí nad Labem. Kamerunský stoper je hráčem pražské Slavie a na vyjednávání má vliv mnoho okolností, zejména pak bude záležet na postoji jeho vlastníka - tedy aktuálního podzimního českého půlmistra z Prahy. “Ve hře je také varianta, aby se Olivier stal kmenovým hráčem Army. Probíhají intenzivní jednání s jeho zahraničním agentem a věříme, že se podaří dotáhnout tento přestup do úspěšného konce,” uvedl výkonný ředitel Army.

Poslední změnou je odchod obránce Michala Leibla, který míří na přestup do ambiciózního Hradce Králové, jemuž patří momentálně třetí pozice ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. “Michalovi končí na konci sezóny smlouva, nabídli jsme mu její prodloužení, ale finančně nemůžeme konkurovat nabídce klubu z východočeské krajské metropole a proto jsme se dohodli se všemi stranami na přestupu již v zimním přestupovém období. Michal Leibl odchází do Hradce za výhodných finančních podmínek pro Armu, což je pro nás v tomto období důležité,” doplnil Ing. Petr Heidenreich.

Zimní příprava začíná ve čtvrtek 3. ledna funkčními testy, v sobotu je poté na programu první společný trénink.