Martin Jindráček míří na hostování do Teplic

Ústí nad Labem – Nejlepší střelec FK Ústí nad Labem (5 branek) a druhý nejlepší střelec soutěže Martin Jindráček se po famózním vstupu do letošní sezóny vrací po přibližně čtyřech letech do nedalekých Teplic. Osmadvacetiletý útočník měl po sedmi odehraných kolech i jiné ligové nabídky, rozhodl se ke známosti prostředí a spolupráce obou klubů zůstat na severu Čech.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

„Uvolnili jsme po vzájemné dohodě a spolupráci s FK Teplice Martina Jindráčka na hostování do konce podzimu s následnou opcí. Pokud se prosadí, je stanovena částka, za kterou by byl angažován přestup, v opačném případě bude znovu oblékat ústecký dres,“ komentoval odchod kanonýra Army výkonný ředitel Ing. Petr Heidenreich.

„Martin Jindráček se připojil k Teplicím den po utkání s Brnem a pravděpodobně nastoupí již v sobotu v Mladé Boleslavi. Je to příležitost pro ostatní, na svou šanci čekají útočníci Lukáš Matějka, Dominik Šup a další ofenzivní hráči, kteří věříme, že ho nahradí. Pečlivě jsme vše probírali s realizačním týmem a usoudili jsme, že to bude pro všechny strany přínosné. Trenér Aleš Křeček je rád, že vrací hráče do naší nejvyšší soutěže,“ pokračoval Heidenreich.

„Vše je v důsledku našich výkonů, Teplice po nepříliš dobrém vstupu do sezóny potřebovaly pomoct. Věříme, že se Martin Jindráček ve FORTUNA:LIZE ČR prosadí a v zimě by to pro náš klub mělo i finanční efekt. Slíbili jsme, že mu nebudeme bránit v odchodu za vyšší soutěží a jsme pyšní, že jsme pustili našeho hráče zpět do ligy. Je to odměna za výkony a výsledky. Přejeme mu hodně štěstí,“ dodal Heidenreich.

„Jsou na věci dva pohledy. Ztratit takového hráče v současné formě je velká ztráta, to bez diskuze. Druhý pohled je takový, že Martin Jindráček si to zaslouží, přeji mu to. Pracoval velmi dobře, choval se skvělým způsobem na hřišti, dával góly a nejen to. To je důvod, proč se fotbal dělá. Jedno hledisko je mít co nejlepší výsledky s týmem a druhé pro mě jako trenéra zvedat výkonnosti hráčů a posílat je do ligy, v kariéře co nejvýše. Přeji Martinovi Jindráčkovi, ať se mu vše vydaří, ať se prosadí a hraje v základní sestavě. My máme mladé hráče a široký kádr na to, aby ho některý z hráčů nahradil. Shánět nikoho jiného nebudeme, příležitost dostanou ostatní, kteří pracují kvalitně a zaslouží si to,“ přispěl pohledem na věc hlavní trenér Ústí nad Labem Mgr. Aleš Křeček.