Martykán: Moje střela? Buď do brány nebo ke Kroupům

V minulém kole dala Arma dva překrásné góly ve Varnsdorfu, v pátečním utkání proti Vlašimi se zaskvěl také Jan Martykán, jindy sváteční střelec z dálky. "Ve Varnsdorfu jsem za bránou říkal, že bych to takhle netrefil a teď to tam krásně padlo," povídal s úsměvem kapitán Army, který v základní sestavě vlastně neměl být...
Honzo, gratulace ke krásné brance.
"Byla to střela, že to buď skončí U Kroupů nebo v bráně. Takže poprvý, co takhle střílím to skončilo v bráně (úsměv)."

Je to pro Tebe jeden z nejhezčích gólů v kariéře?
"Jo to určitě. Ono z těch deseti není zrovna těžký vybrat ten nejhezčí."

Zápas s Vlašimí jsme zvládli poměrně v klidu, od začátku vedení...
"Bylo to dobré. Dá se říct, že se nám poslední dobou docela daří. Pomohl nám gól na začátku a do půle jsme mohli ještě přidat více gólů. Druhou půli, když hrála Vlašim na dva útočníky, tak jsme trochu nevěděli, co hrát, ale naštěstí jsme nedostali góla, takže to bylo v klidu."

Ze začátku sezóny nevypadá herní projev vůbec špatně, navíc se k tomu přidaly i výsledky.
"Hlavní jsou výsledky. Kdyby nebyly, tak se říká, že to slušně nevypadá. Bohužel se to vždycky hodnotí podle výsledků. My je teď naštěstí máme, takže ten pocit ze hry je trochu veselejší."

Ty ses vrátil do sestavy po pauze způsobené zraněním...
"...já dneska paradoxně vůbec neměl hrát. Dozvěděl jsem se to až těsně před zápasem, že Petris má problémy se svalem a nemohl hrát. Takže jsem včera a dnes žil v tom, že nebudu hrát a nakonec to takhle dopadlo. Byl jsem zraněný a kluci hráli dobře, takže trenér neměl moc důvodů do sestavy sahat. V poháru nám, co jsme moc nehráli, dal trenér šanci a zvládli jsme to s přehledem až na nějaké menší klopýtání. Teď máme síly dobře rozložené a trenér může šáhnout i na lavičku, protože je tam Lojzik, Ríša a další kluci. To, že jsem nehrál, jsem bral v pohodě. Věděl jsem, že šanci dostanu, ale přišla o trochu dříve, než jsem čekal."

Nyní máme na kontě 8 bodů, to je dobrý start, že?
"Je to pěkný, teď bude aspoň lepší nálada další týden. My už hlavně potřebovali doma vyhrát a teď můžeme jet do Frýdku-Místku v klidu. Venku jsme udělali nějaké body, ale když je nepotvrdíš venku, tak je to k ničemu. Takhle je to dobré."

V porovnáním s loňským ročníkem je start do sezóny o dost vydařenější.
"No na druhou stranu to už asi horší být nemohlo. Určitě je lepší začít a uhrát nějaké body a být třeba sedmý nebo osmý, než když to od začátku honíme a jsme pod tlakem. Nemusíme vše jen nakopávat, můžeme to dát i na zem a být klidnější. Teď hrajeme také jednoduchou hru, ale když vedeme, tak si o trochu víc dovolíme."
PARTNEŘI:

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital