Michal Leibl burcuje: Musíme hrát srdcem a bojovat za Armu!

ÚSTÍ N.L. - S cílem nasbírat co nejvíce bodů půjdou fotbalisté Ústí nad Labem do zbytku podzimní části Fortuna národní ligy, což potvrzuje i záložník Michal Leibl. Arma pod novými trenéry získala už čtyři body, konečně vyhrála venku - a to na Olympii Praha. Je tak jasné, že v rámci cíle vyhrát každý zápas, nyní bude chtít Arma porazit doma Frýdek-Místek a pak zabrat i v Sokolově.

Pod novým trenérem Alešem Křečkem jste stihli odehrát už dva zápasy a hned získat čtyři body. Když se vrátíme k začátku působení nového kouče, co první jste pod novým trenérem změnili?

Poprvé nás nový trenér vedl v domácím zápase s Hradcem. Ze začátku to bylo rychlé a nebyl čas se s něčím novým seznamovat. Trenér z počátku čerpal z videí a od zkušených hráčů, kteří mu pomáhali. Například od Jirky Pimpary, Michala Zemana. Všichni se snažili pomáhat, dali jsme hlavy dohromady. Potřebovali jsme se chytnout a bylo důležité, že jsme v prvním zápase pod novým trenérem získali zasloužený bod proti Hradci Králové. To byl dobrý impuls.

Když se vrátíme ke konci předchozího trenéra Jiřího Skály, čekali jste jeho odvolání nebo to byla rána z čistého nebe?

Pan Skála nám už po jednom ze zápasů, myslím proti Žižkovu říkal, že asi bude končit. Pak jsme ještě hráli v Příbrami a řekl nám, že pokud tam nevyhrajeme, dojde ke změně na trenérském postu. Bohužel jsme tam prohráli 0:4 a já na tom mám asi podíl. Tehdy jsem šel v Příbrami třikrát sám na branku a nedal ani jeden gól. Výsledek mohl vypadat úplně jinak.

Zaměřil se nový kouč Aleš Křeček na psychiku týmu?

Určitě ano. Trenér se hodně obrací k psychické stránce. Nabádá nás k tomu, abychom si více věřili. Tvrdil nám, že nesmíme před zápasem vzdávat. Apeloval nás, že jsme lepší tým než soupeř a abychom to urvali srdíčkem. V některých zápasech nám také chybělo štěstí, ale nechci se vymlouvat. Musíme hrát srdcem a o svoje místo na hřišti, své jméno a hlavně hrajeme za Armu, což musí být vidět. Musíme bojovat!

Čekají vás poslední dva podzimní zápasy. S čím do nich půjdete?

Chceme pokračovat v našem plánu, který spočívá v tom, abychom získali co nejvíce bodů. V zápasech s Hradcem Králové a Olympií jsme získali čtyři body. Každý zápas chceme vyhrát, takže nyní budeme chtít porazit Frýdek-Místek a poté Sokolov. Chceme se v tabulce dostat ze sestupového pásma a dohnat soupeře před námi.

Autor: map