Místo zápasu v Opavě čeká Armu přátelák v Sokolově

ÚSTÍ N.L. - Původně měla Arma nastoupit v sobotu k utkání 17. kola Fortuna národní ligy v Opavě. Vzhledem k nevyhovujícím klimatickým podmínkám bylo ale utkání odloženo, a tak ústecký tým čeká náhradní program.
Arma místo souboje na severu Moravy o druholigové body nastoupí k přípravnému zápasu v Sokolově. Půjde už tak o třináctý přípravný zápas během letošní zimy.

Utkání začne v pátek 2.3. od 13:00 na umělé trávě v areálu sokolovského Baníku.

Oba soupeři se už velmi dobře znají. Kromě dvou zápasů na podzim (2:1 a 0:3) oba celky také spolu odehrály generálku před startem jarní části Fortuna národní ligy. Na hřišti v Roudnici Arma minulý pátek porazila Baník Sokolov 3:2.

Arma se proti Sokolovu postavila už v letošním ročníku FNL dvakrát, na jaře se proto oba celky už ve druhé lize nepotkají. Ústecký tým porazil v 2. kole (4.8.2017) Sokolov 2:1, v odvetě v 16. kole (26.11.) následně padl na západě Čech 0:3. Od té doby se ale soupisky obou celků, a především ta Ústecká, proměnily. Arma přivítala přes zimu sedm nových posil a do jara vyběhne s prakticky novým týmem.

Co se týče Sokolova, jedná se o tradičního druholigového rivala. Trenérem Západočechů je bývalý legendární fotbalista Pavel Horváth. V brance pak chytá zapůjčený gólman Bolek z Plzně. Na soupisce je uveden ale i zkušený druhý gólman Belaň. Jinak se jedná o mladý tým, v záloze operuje Marek Strada z Teplic, šikovní jsou i Petr Glaser s Lukášem Provodem. Nejlepším střelcem na podzim ve FNL byl s pěti góly Jan Kosak.

Poslední vzájemný zápas se uskutečnil během ústeckého zimního soustředění v Roudnici nad Labem:

FK Ústí nad Labem - FK Baník Sokolov 3:2
Branky: Šnirc, Jindráček, Gilián - Ševčík, Přeučil

Sestavy:
FK Ústí nad Labem: Vašek - Vaněk, Pokorný, Pimpara, Šnirc, Zeman, Peterka Martykán, Novotný, Výborný, Jakubov.
Náhradníci (všichni do hry v 45. min.): Ťok, D. Richter, Gilián, Jindráček, P. Pilík, Miskovič, Kotěra.

FK Baník Sokolov: Bolek - Mejdr, O. Ševčík, Tůma, Končal - Machek, J. Dvořák - Kosak, Glaser, Přeučil - A. Ševčík
Náhradníci: Belaň - Mráz, Strada, Čihák, Rychnovský, Hlavatý, Vávra, F. Dvořák

Autor: Martin Pešout