Mládežníci Army vzorně reprezentovali na KGHM CUPU 2018 (U15)

Ve dnech 12. - 13. 5. 2018 se, jako již tradičně, náš klub zúčastnil mezinárodního turnaje v polském Lubinu, kam nás zve místní prvoligový klub Zaglebie, který se na oplátku každoročně stává ozdobou našeho turnaje ALBIM CUP.

Toto sportovní klání se celé odehrává v areálu jedné z nejlepších akademií v Polsku. Sportovní zázemí je srovnatelné s největšími evropskými a i světovými kluby. Naše mužstvo ročníku 2003 odjíždělo do polského Lubinu s velkým respektem
a očekáváním, zda obstojí v konkurenci špičkových evropských klubů. V prvním i druhém utkání ještě bylo znát, že mužstvo je na první akci s tak vysokou sportovní úrovní. Hráči se nedokázali srovnávat se soupeřem zejména v rychlosti práce s míčem, osobních soubojích ani enormním nasazením po celou hrací dobu. Ovšem již v pořadí třetím utkáním s Evertonem FC došlo ke zlomu a kluci postavili základ k celkově výbornému výsledku v celém turnaji. S trochou štěstí mohli i zvítězit (nastřelené břevno, vyložená šance) a tím se i poprat o příčky nejvyšší, ale zůstalo u dělby bodů. Po zbytek turnaje již sehráli další, více než vyrovnaná utkání, se všemi celky, které jim stály v cestě za celkově šestým místem v takto nabité konkurenci.

Chtěli bychom poděkovat za pohostinnost místního klubu a vzornou organizaci celého turnaje. Velký dík patří také týmu FC Tempo Praha, který umožnil start svých dvou hráčů Tomáše Jiráka a Richarda Navrátila v rámci probíhající spolupráce na KGHM Cupu 2018. Byli významnou součástí týmu.

Chtěli bychom poděkovat za pohostinnost místního klubu a vzornou organizaci celého turnaje. Dále pak současnému hráči Zaglebie Jakubovi Marešovi, který se přišel s našimi hráči podělit o své zkušenosti z profesionálního fotbalového prostředí a pozvat je na ligové utkání s Jagiellonií Bialystok, na které jim zajistil vstupenky. Celé setkání proběhlo v neuvěřitelně kamarádském prostředí a v debatě proběhla snad všechna témata běžného života. :-)

Za tým FK Ústí nad Labem nastoupili: Houdek Martin, Kořínek Ladislav - Kalous Ondřej, Bechyně Štěpán, Galamba František, Černý Adam (K), Matoshi Adrian, Kessler Lukáš, Kubín Patrik, Jirák Tomáš, Navrátil Richard, Leden Jan, Pražák Marek, Stupka Dominik, Svoboda Jakub, Linda David, Vostřel Štěpán, Vait Jan, Žolcer Luděk.

Realizační tým: Leden Pavel, Minařík Petr, Svoboda Jiří, Pintrava Jakub, Bechyně Zdeněk

Výsledky Army:
FK Ústí n.L. - NEC Nijmegen 2:5 (Pražák 2)
FK Ústí n.L. - Zaglebie Lubin 0:4
FK Ústí n.L. - Everton FC 0:0
FK Ústí n.L. - AS Trenčín 3:2 (Pražák 2, Kessler)
FK Ústí n.L. - Karpaty Lviv 1:0 (Kubín)
FK Ústí n.L. - Zaglebie Lubin 1:2 (Černý)

Celkové pořadí:
1. Cardiff City