Moje úloha je v manažerské rovině, vysvětluje Václav Kožíšek

Ústí nad Labem - Na střídačce FK Ústí nad Labem stanul ve Vítkovicích a v domácím utkání proti Líšni Václav Kožíšek. V domácí předehrávce Arma uhrála bod po bezbrankové remíze, přesto byl předseda představenstva klubu s výkonem hráčů spokojený.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Jak byste zhodnotil duel proti Líšni?
„Utkání s Líšní hodnotím kladně s ohledem na zápas ve Vítkovicích. Nechybělo nám nasazení, proti nebezpečnému a těžkému soupeři jsme bojovali. Kluci mají z náročného programu plné brýle, neboť nemáme široký kádr. Hráčům je potřeba poděkovat, především za zklidnění situace po výměně trenéra, která ve Vítkovicích byla znát.“

Jaká je Vaše úloha v mužstvu?
„Byl jsem již ve Vítkovicích. Chtěl jsem nasát atmosféru, ale ani ne tolik sportovní jako mentální. Asistentům se do sestavy ani taktických pokynů nemotám, moje úloha je v manažerské rovině. Mohu si k tomu říct své, hráčům poděkovat a snažit se je vyburcovat k nejlepším možným výkonům. Jsem rád, že proti Líšni nebyla vidět tolik rozladěnost po odchodu kouče.“

Co se bude dít dále s Armou?
„V hledáčku máme nového trenéra, který si vybere asistenty. Měli jsme dilema, jestli vzít nového kouče již nyní, abych na střídačce jako manažer nemusel být. Tím bychom si omezili manévrovací prostor, neboť někteří potenciální trenéři jsou vázáni smlouvami u svých mužstev a dojíždí smlouvu. Pro někoho je nepochopitelné, že dělám hlavního trenéra, ale volbu nového kouče nechceme uspěchat.“

Proč se musíte jako manažer pohybovat na střídačce?
„Juraj Šimurka s Petrem Vrabcem si vymínili to, že si pouze splní svou profesionální povinnost, zřejmě chtějí podržet Aleše Křečka a partu, která byla dobrá. Vyhověl jsem oběma v tom, že se k tomu nechtějí postavit, vzal to na sebe a byl mezikus.“

Lukáš Matějka útočí na ligového krále střelců. Bude touha pomoci útočníkovi, aby Arma měla zápis ve statistikách na první pozici?
„Nemyslím si, že tuto touhu máme. Za sebe říkám, že pro profesionální fotbal to není správné, je to kolektivní sport. Když se Lukáši Matějkovi povede zvítězit v produktivitě, bude to dobré. Nechci, aby to bylo za cenu toho, že bychom se soustředili na to, abychom měli někde zápis. Pro to bych nebyl.“

Budete chtít, aby dohrál sezónu alespoň jako útočník číslo jedna nebo dáte příležitost hráčům, kteří budou mít smlouvu i v následujícím ročníku?
„Co se týče hráčů, kterým končí smlouva nebo nebudou pokračovat, k tomu nepřihlížíme. Místo v sestavě je o výkonech, hráči se chtějí ukázat, pokud chtějí bojovat o lepší angažmá. Hrajeme v nejsilnější možné sestavě, i když uznávám, že je třeba vyzkoušet perspektivní odchovance, abychom zjistili, jestli s nimi můžeme na podzim počítat.“

Copyright © 2020 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.