Musíme se naučit vyhrávat, burcuje Michal Zeman

ÚSTÍ N.L. - Po zranění se do tréninkového procesu vrací zkušený a dlouholetý obránce Army Michal Zeman. Proto nemohl uniknout naší pozornosti a po zápase s Neugersdorfem poskytl klubovému webu rozhovor. V prosinci 2017 byl navíc Michal Zeman na tradičním Galavečeru Army vyhlášen osobností klubu.
Pojďme se vrátit k zápasu s Neugersdorfem.

Hrál jsem v prvním poločase, ten byl 1:1. Druhou půli jsem neviděl. Byla to pro nás dobrá příprava. Očekávali jsme těžký zápas. Pro nás bylo důležité vyhrát. Musíme se naučit vyhrávat, protože na podzim toho moc nebylo. Pro psychiku musíme sbírat vítězství.

Soupeř měl v sestavě několik českých bývalých ligových hráčů. Namátkou můžeme vybrat Štěpána Vachouška, Antonína Rosu a další. Byl zápas o tento fakt těžší?

Klobouk dolů před nimi. Zrovna od těchto hráčů byly na hřišti zkušenosti vidět. V tom je obdivuji a je super, že ještě hrají na této úrovni i po jejich konci profesinoální kariéry.

Jak hodnotíš zatím dosavadní průběh přípravy?

Co se týče zápasů, tak jsem po zranění a proti Neugersdorfu jsem hrál poprvé poločas. V pondělí jsem nastoupil do přípravy. Co jsem měl možnost vidět, tak kluci běhají, makají. To k přípravě patří.

V prosinci jsi byl vyhlášen osobností Army na Galavečeru ústeckého fotbalu. Jak si tohoto ocenění považuješ?

Úplně to nevnímám. Fotbal je týmový sport, není to jen o mně, ale o celém týmu. Ale jsem za takové ocenění rád.

Čemu se v přípravě věnujete?

Hodně střídáme běhání s hřištěm. Chodíme do posilovny a snažíme se nabrat fyzičku. Trenéři se věnují i taktice, hodně času trávíme na videu. Máme ještě osm přípravných zápasů, vytížení budeme. Je pro hráče lepší, když se dostane do zápasu, než když pouze trénuje. Takže po zranění věřím, že budu vytížen.

Sezóna startuje až v březnu...

Zimní příprava je dlouhá. Proto je těžké se na to psychicky připravit, navíc když jsme v takové situaci. Doufám, že se na to připravíme a druhou ligu zachráníme.

Autor: Martin Pešout

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: