Musíme začít sbírat body, burcuje trenér Jiří Skála

ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté Army po porážce 0:2 od Slovácka skončili v MOL Cupu, teď už ale mají v hlavách následující domácí duel s Viktorií Žižkov. Své postřehy nastínil trenér Jiří Skála, kterého navíc čekají s reprezentačním týmem do 20 let kvalifikační zápasy s Polskem a Anglií.

Trenére, pojďme se vrátit ještě k pohárovému duelu se Slováckem (0:2).

Utkání se Slováckem beru pozitivně. Sehráli jsme partii s prvoligovým týmem, který má svou kvalitu. Posune nás to směrem k dalšímu souboji s Viktorií Žižkov. Pohárový duel nám ukázal spoustu věcí, hrál se fotbal nahorů - dolů. Slovácko mělo více šancí, ale i my jsme několikrát zahrozili. Naši hráči byli mnohem víc důslední a na zápas se těšili. Odmakali to a musím vyzdvihnout výkon Michala Leibla, jehož výkon byl hodně dobrý. I pro oko diváka to muselo být zajímavé utkání.

Slovácko jste jistě chtěli porazit, ale velkou vědu z porážky předpokládám dělat nebudete.

Chtěli jsme Slovácko porazit, nic jsme nevypustili. Naopak hráči byli poctiví a chtěli soupeře potrápit. Slovácko ale bylo pohotovější, vstřelilo dva góly. Postoupilo zaslouženě. My se ale nyní musíme soustředit na naše výkony ve druhé lize.

Na to narážím, teď potřebujete už sbírat body ve Fortuna národní lize.

Přesně tak. Zásadní je teď druhá liga. A utkání se Slováckem nám může pomoct v tom, že jsme jej odehráli dobře a hráči mohou nabrat sebevědomí. Věřím, že těžký zápas proti soupeři z první ligy, jako teď se Slováckem, hráče posune dál.

Tým už nevyhrál několik zápasů v řadě. Co teď? Jak mančaft nastartovat?

Je to o hlavách. Musíme být více pozitivní. Do konce podzimu zbývá šest kol a my musíme začít sbrat body. Začátek ligy nám moc nevyšel. Nevychází nám koncovka, nedáváme góly. Musíme zápasy zlomit vůlí, bojovností a pracovat na tom, abychom do konce podzimu nasbírali více bodů a zapracovali na tom přes zimu.

Teď vás čeká až příští pátek souboj s Viktorkou Žižkov. Jak se na Pražany připravíte?

Máme dlouhé zápasové volno, což využijeme k nabírání sil a přípravě na utkání. Byli jsme ve stavu, kdy jsme měli čtrnáct hráčů, teď měl Michal Zeman menší zranění a Patrika Giliána tahalo tříšlo. Pauzu tak přivítáme směrem k tomu, aby se nám vrátili hráči z marodky. A souboj se Žižkovem je teď pro nás stěžejní.

Žižkov vyměnil trenéra, kouče Vavrušku nahradil Pilný. Lze proto očekávat, že jeho hráči budou hodně motivovaní.

Nějaký impuls tam asi bude, ale hráče budou mít pořád stejné. Mohou něco změnit, přijedou s motivací nového trenéra, ale za týden úplně svou hru nezmění. My se na ně každopádně velmi tvrdě připravujeme.

Autor: Martin Pešout