Musíme začít u základních věcí, má jasno kouč Jiří Jarošík

Ústí nad Labem - V úvodním kole dokázala Arma získat do soutěžní tabulky bod po remíze s Varnsdorfem, kolo druhé se ve Vlašimi fotbalistům Ústí nad Labem nevydařilo. Během reprezentační přestávky se kádr Jiřího Jarošíka připravuje na čtvrteční měření sil s Jihlavou, ve kterém by rád severočeský kouč viděl oproti poslednímu zápasu zlepšení nejen v nasazení a bojovnosti.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Jak jste viděl ze svého pohledu poslední mistrovské utkání ve Vlašimi?
„Dlouho jsem něco podobného nezažil, pro nás to byl krutý trest, i když podle pravidel zasloužený. Když je vražení nebo stažení ve velkém vápně, je to jasná penalta a červená karta. Jedná se o velký zásah do utkání, který nás ovlivnil. Vstřelili jsme si poté i vlastní gól a pro mladé mužstvo to bylo slušné KO. Nehráli jsme dobře organizovaně, zápas ubíhal bez nás. Mladý tým si musí zvykat na tyto situace, kdy se dostane do potíží a přistoupit ke všemu jinak. Musíme se s tímto více poprat, přestože není jednoduché pro mladé hráče hrát téměř osmdesát minut v deseti.“

Bude znatelná absence Karla Jakše v následujícím kole?
„Karel Jakš naštěstí dostal trest pouze v podobě jednoho zápasu, je to snaživý hráč a přechod z jiné soutěže pro něj bude náročný. Dostal šanci se ukázat, proti Vlašimi to mohl být ideální zápas, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo. V tréninku vypadal dobře, věřím, že bude připraven a uvidíme, co přinese budoucnost.“

Na co jste se zaměřili na trénincích o reprezentační přestávce?
„Důkladně jsme si rozebrali střetnutí ve Vlašimi, které nebylo povedené. Musíme začít u základních věcí jako jsou nasazení, bojovnost, organizace a kompaktnost, více se porvat o body. Chceme trénovat náročněji a docílit toho, aby na sebe hráči mluvili a hráli emočněji. To nám na začátku sezóny chybělo a zaměřujeme se na tyto faktory. Doufám, že zlepšení bude vidět v utkání proti Jihlavě, která bude potřebovat taky bodovat. Chceme doma vyhrát, musíme tomu podřídit vše. Nesmíme na nic čekat a jít si pro vítězství.“

Budete vyzvídat od některých hráčů, jakou taktiku volil loňský trenér Army Aleš Křeček, jenž přijede do Ústí nad Labem s celkem Jihlavy?
„Zatím jsme se věnovali rozebrání duelu ve Vlašimi, přípravě na Jihlavu se budeme věnovat od pondělí. Pro oba týmy bude velká motivace zvítězit, bude to důležitý zápas pro obě mužstva. Kádr Jihlavy se také proměnil a omládl. Každá informace od hráčů, co v Ústí nad Labem byli loni, je dobrá. Nám jako trenérskému štábu pomůže zcela určitě Jan Peterka, který řekne, jak by soupeř mohl hrát a podle toho se na soupeře důkladně připravíme.“

Bude pro Vás výzvou, že bylo utkání zařazeno do televizního vysílání ČT Sport nebo by to naopak mohlo některým mladým hráčům svazovat nohy?
„Nových věcí je pro mladé hráče hodně, zažívají něco jako televizní zápas poprvé. Nevím, jestli všichni hráči hráli již pod umělým osvětlením, spoustu věcí bereme my ostatní jako samozřejmost, ale spoustu hráčů to nemuselo zažít. Zkusíme si trénink ve stejnou hodinu, aby si hráči zkusili i světlo. Utkání bude zvláštní i v tom, že může být speciální nástup, všude okolo budou kamery a každý na to reaguje jinak. Nervozita se projeví u každého, ale měla by se naopak projevit větší chuť se prosadit. Neříkám, že všichni to takto vezmou, ale svazovat nohy by to nikomu nemělo.“

S jakou taktikou byste mohli uspět proti Vysočině?
„Jak jsem zmínil, na Jihlavu jsme se ještě připravovat nezačali. Řešili jsme videoanalýzu z Vlašimi, ale to nyní chceme hodit za hlavu a připravit se tréninkově i takticky. Hráči byli nyní plní emocí a dojmů a museli jsme si vše vyříkat na teoretickém meetingu. Nemohli jsme to přejít jen tak, zlepšit se musíme ve všech faktorech. Trénovali jsme celý týden, ve čtvrtek dokonce dvoufázově, o víkendu dostali hráči volno. Od pondělí najedeme na klasický režim, i když budeme doma hrát o den dříve a podřídíme tomu tréninkový plán.“

Sledovali jste los pohárové soutěže, když ve druhém kole MOL Cupu zajíždí Arma stejně jako loni do Domažlic?
„Los jsme sledovali a víme, že Ústí nad Labem v Domažlicích loni vypadlo na penalty. Máme Jiskře co vracet, bude se jednat o těžkého soupeře. Chceme se o postup poprat a v poháru se proti soupeři z nižší soutěže prosadit.“

Berete jako motivaci, že v dalším kole budete moct narazit na soupeře z FORTUNA:LIGY?
„Motivace to rozhodně je. Kádr nemáme široký, přesto dostanou více prostoru hráči, kteří nedostali tolik šancí v lize. Všichni mohou na sebe ukázat, postoupit budeme chtít v poháru co nejdále. Je to jedna z cest, jak si zahrát s ligovým soupeřem, utkání s Domažlicemi ale musíme brát stoprocentně vážně.“

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.