Na hráčích se projevila únava, komentoval porážku s Duklou trenér Křeček

ÚSTÍ N.L. - Z porážky 1:4 od Dukly Praha byl pochopitelně zklamaný hlavní trenér Aleš Křeček. Podle něj se na hráčích projevila únava.  "Porážka neznamená to, že budeme panikařit, že jsme dostali čtyři góly. Víme co chceme a jak chceme hrát," předesílá zkušený kouč.
S Duklou přišla porážka 1:4. Vaše hodnocení?

Zápas jsme odehráli špatně. Na hráčích byla vidět únava. Hráči za sebou měli asi nejnáročnější týden přípravy, což bylo znát. Odskakovali nám balóny, nedařila se nám kombinace, v soubojích jsme byli pozdě. Soupeř byl ve všem lepší, mladí kluci z Dukly byli dynamičtí a rychlí. Nedokázali jsme na to reagovat. Soupeř si vytvářel šance z brejkových situací, nezachytávali jsme míče směřující za naší obranu. To byla otázka naší komunikace a organizace. Ve druhém poločase se to z této stránky zlepšilo. V organizaci hry jsme byli už lepší. Vytvářeli jsme si šance, poměrně v prvním i druhém poločase. Pak je tu fakt, že soupeř své šance proměnil a my ne, a proto je z toho takový výsledek.

Byla Dukla zatím nejtěžším soupeřem v přípravě? Dal by se nějak tento zápas porovnat soubojem s Teplicemi, taktéž prvoligovým celkem?

Tato dvě utkání se nedají porovnat. Dukla byla kvalitní, ale hlavně my jsme hráli špatně. Nahromadila se nám únava z posledních tréninků, hráči za sebou měli těžký týden. Hráči Dukly byli rychlí, nedokázali jsme na ně reagovat.

Do zápasu zasáhl Ivan Šnirc, který byl na zkoušce v první lize. Vrátil se z Mladé Boleslavi už nastálo?

Ivan se k nám připojil už během týdne, takže s námi zůstává.

Jak na tom bude Ladislav Vopat, další testovaný hráč?

Musíme si to vyhodnotit po zápase, tak jak to děláme po každém utkání. Láďa podal proti Dukle jeden z těch lepších výkonů v rámci našeho týmu.

Jak se chcete herně profilovat v přípravných zápasech ve zbytku zimy?

Chceme se zlepšit. Zápas s Duklou nechci ani přeceňovat ani podceňovat. Předchozí zápasy jsme odehráli dobře. Dukla nás nyní nachytala. Nic neměníme. Porážka neznamená to, že budeme panikařit, že jsme dostali čtyři góly. Víme co chceme a jak chceme hrát. Proti Dukle se holt projevila únava, na některých hráčích byla hodně znát.

Brankáři se pravidelně střídají, každý chytá vždy poločas. Bude to takto pokračovat?

Tento model jsme si nastavili pro začátek přípravy. Postupem času už nebudeme tolik střídat po poločasech, ale budeme hledat optimální sestavu pro sezónu. Hráči budou mít větší herní stopáž než 45 minut v zápase.

Autor: Martin Pešout