Na jaře se musíme rvát o každý bod, burcuje kanonýr Alexander Jakubov

ÚSTÍ N.L. - Roli očekáváného střelce zatím v zimní přípravě splňuje útočník Alexander Jakubov, který do Ústí přišel v rámci jarního hostování z Ostravy. Proti Brozanům se Jakubov dvakrát střelecky prosadil a zatím naznačuje, že by mohl být potřebným kanonýrem v následujícím jarním boji o záchranu ve Fortuna národní lize.
Jak se vám zamlouval sobotní zápas s Brozany (2:0)?

Jsme spokojení hlavně s nulou vzadu. Snažíme se v každém zápase hrát tak, abychom udrželi v obraně nulu a nedostali gól. Byl to klasický zápas, když hrajete se soupeřem z nižší soutěže. Brozany bránily a čekaly na naše chyby a standardky. Soupeř měl akorát jednu šanci po strandardce, jinak snad nic. V útoku jsme mohli ještě přidat dva góly, ale bohužel.

Proti Brozanům jste vstřelil obě branky zápasu a v přípravě se prosadil už po několikáté. Máte střeleckou formu?

Asi ano. Ale jsou to branky, které vypracuje celý tým a já jsem od toho, abych byl ve vápně a  ty góly dával.

Na jaře byste měl být v dresu Army asi klasickým šutérem, zakončovatelem. Jste připraven na roli střelce?

Cítím se na to. Věřím, že góly budou padat. Můj úkol je pohybovat se ve vápně před bránou a góly dávat. Děkuji trenérovi za důvěru, že mě vzal do Ústí a já se ji budu snažit oplatit dobrými výkony a vstřelenými góly.

Celkem v pohodě porážíte týmy z nižších soutěží (Litoměřicko, Brozany), třeba proti prvoligové Dukle Praha to bylo ale o poznání horší. Znamená to, že výsledky v přípravě odpovídají kvalitě vašich soupeřů?

Už víckrát se stalo, že tým z nižší soutěže potrápil nebo porazil prvoligistu a naopak. Jsou to přípravné duely, zkouší se různé herní varianty, hráči. S Duklou jsme měli problém, nezareagovali jsme na to, jak hráli po zemi a kombinačně. Pak jsme se koukali na video a nebylo to zas tak špatné, výsledek 1:4 úplně neodpovídal, také jsme mohli přidat více gólů a vypadalo by to jinak. Musíme se ale soustředit na druholigové mančafty a celou druhou ligu. Na jaře to bude boj, čtrnáct zápasů a musíme se rvát o každý bod.

Ve spodku tabulky se budete také střetávat v souboji o záchranu s Varnsdorfem, kde jste se proslavil a vykopal si odtud angažmá v Baníku Ostrava. Jak prožíváte fakt, že třeba mezi Armou či Varnsdorfem by se mohlo rozhodovat o sestupu?

Varnsrdorf má zatím více bodů než my a je v tabulce před námi. Nemyslím si, že to je mančaft, který by měl hrát o záchranu, koukal jsem i na jejich výsledky v přípravě. Ale samozřejmě se do toho spodku mohou více namočit, stejně jako další mančafty. Hrál jsem tam půl roku a necítím, že by to proti nim mělo být nějaké derby, neprožívám to nějak ten souboj mezi Varnsdorfem a Ústím.