Na Klíši dnes startuje Memoriál Vlastislava Marečka

První zápas ročníku 2003 v Memoriálu Vlastislava Marečka a hned derby proti sousedním Teplicím! Takový je program 1. kola MVM, které startuje dnes v 17:00.

11. ročník slavného Memoriálu je opět určen pro kategorii U16. Hraje se 2x40 minut a po dohodě trenérů se může střídat opakovaně. Na vítěze duelu FK Ústí nad Labem - FK Teplice čeká lepší z dvojice SK Dynamo České Budějovice - FC Písek. V 1. kole bude v české části sehráno celkem 10 zápasů, ve druhém kole pak logicky 5, po kterých budou družstva rozdělena do semifinálových skupin. Hned 8 mužstev má svou účast v semifinálových skupinách zajištěnou na základě výsledků v loňském roce - z Čech: Slavia Praha, Sparta Praha, Hradec Králové a Mladá Boleslav; z Moravy pak: SK Sigma Olomouc, FC Baník Ostrava, 1. FC Slovácko, MFK Karviná.

Vlastislav Mareček se narodil 15. 4. 1966 v Uherském Hradišti, manželka Hana, synové Martin a David. Razil heslo: "Pokora k soupeři.S fotbalem začal v 8 letech v Kunovicích, kde hrál až do roku 1989. Poté začala jeho trenérská kariéra. Od roku 1989 do 1994 trénoval právě v Kunovicích, dále Staré Město a od roku 1995 se hlavní měrou podílel na rozvoji mládežnické kopané a výstavbě areálu mládeže Vršava ve Zlíně. V roce 2002 byl asistentem "A" mužstva Zlína, se kterým postoupil do první ligy a v následující sezóně debutoval jako hlavní trenér. Dva roky působil ve Zlíně a další dva roky právě v Teplicích. Byl také úspěšným trenérem mládežnických, ale i mužských kategorií u reprezentačních mužstev U16, U18, U19, U20 či U21. Ve své trenérské kariéře dosáhl několika úspěchů, mezi které patří 3. místo v tehdejší Gambrinus lize s FK Teplice a následný postup do poháru UEFA, dále pak v roce 2005 druhé místo v anketě trenér roku ČMFS. Mezi jeho největší záliby patřil tenis, lyžování, ale také hudba.

Často používal slova pokora a úcta k soupeři. Vyzýval svoje svěřence k tomu, aby si při vítězství zachovali čest a při prohře měli sílu podat soupeři ruku.

Zemřel po těžké nemoci, s kterou velmi dlouho bojoval, dne 2. 9. 2007 v Praze.