Na Městském stadionu se uskuteční finále McDonalds Cupu

ÚSTÍ N.L. - V Ústí nad Labem na Městském stadionu se uskuteční celostátní finále 21. ročníku McDonalds Cupu, největšího fotbalového turnaje školní mládeže.
Finále se uskuteční ve středu 30. května a odvysílá jej Česká televize. Televizní přenos začne v 13:45, samotný zápas pak ve 14 hodin.

Přímo v Ústí nad Labem bude také probíhat v živém vysílání rozhovor na Radiožurnálu s hostem, kterým bude Milan Baroš. Mládežníci pak nastoupí ve svých zápasech v dresech od společnosti Puma, která také obléká českou fotbalovou reprezentaci.

Turnaj se bude konat ve dvou dnech, 29. a 30. května.  V rámci celostátního finále se představí v Ústí nad Labem nejúspěšnější celky chlapců a dívek z celé České republiky, které v kategorii starších žáků prošly náročným kvalifikačním labyrintem.

Zápasy se hrají ve dvou věkových kategoriích 6-9 let (mladší žáci) a 10-11 let (starší žáci). Finalisté prošly dlouhou cestou, aby si mohli zahrát na ústeckém Městském stadionu.

Od loňského září do 26. března letošního roku se totiž uskutečnila třídní a školní kola, do 14. května byla na programu okresní či okrsková kola. Uplynutím 23. května také proběhla jednotlivá krajská finále a patnáct vítězných družstev (Středočeský kraj absolvuje dvě kvalifikace) společně s pořadatelskou školou postoupí celostátního finále. Na organizaci celého turnaje se pravidelně aktivně podílí více než 4 200 pořadatelů.

Letošním patronem turnaje je slávistický fotbalista Jaromír Zmrhal. McDonalds Cupem také v minulosti prošli někteří čeští fotbaloví reprezentanti: namátkou Vladimír Darida, Tomáš Necid či Tomáš Kalas.

„Je za námi už dvacet vynikajících ročníků McDonald´s Cupu a věřím, že i ten jednadvacátý bude mít stejně kvalitní úroveň. Turnaj je jednou z nejpopulárnějších akcí školního sportu v České republice, což potvrzuje stabilně vysoká účast žáků už od úvodních kol. Ačkoliv se do soutěže zapojuje osmdesát procent všech základních škol, byli bychom rádi, kdyby soutěžní pyramidu rozšířily v blízké budoucnosti ještě další školy. Nepochybuji, že samotný Svátek fotbalu bude opět pro všechny účastníky finále mimořádným zážitkem – ať už osobností reprezentačního patrona, neopakovatelnou atmosférou dramatických soubojů či poprvé v historii McDonald´s Cupu přímým přenosem rozhodujícího zápasu před kamerami České televize,“ říká v oficiální tiskové zprávě Svatava Ságnerová, místopředsedkyně Asociace školních sportovních klubů ČR.

Exhibiční zápas osobností:

Tradičním zpestřením Svátku fotbalu bude exhibiční zápas týmu McDonald’s proti výběru osobností. V něm 30. května od po boku patrona 21. ročníku Jaromíra Zmrhala nastoupí Pavel Horváth, Milan Baroš, Tomáš Hübschman, Tomáš Jun, Martin Hašek, Petr Johana, Michal Špit, Jakub Kohák nebo olympijský vítěz z Nagana Jan Čaloun.

Pořadatel a partneři turnaje:

Pořadatelem tohoto jedinečného turnaje jsou Asociace školních sportovních klubů ČR a Fotbalová asociace ČR za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a společnosti McDonald’s ČR. Kromě společnosti Puma jsou dalšími partnery projektu Sportisimo, Česká podnikatelská pojišťovna a Efko. McDonald’s Cup významně podporují rovněž mediální partneři Česká televize, Deník, Český rozhlas Radiožurnál, časopis Hattrick a magazín Do toho!