Na úvod jara Arma remizovala s Pardubicemi

ÚSTÍ N.L. - Souboj 18. kola Fortuna národní ligy byl pro Armu prvním jarním duelem. Na domácím trávníku přivítala soupeře z Pardubic. Souboj s Východočechy skončil dělbou bodů za bezbrankovou remízu.
V základní sestavě Army se objevili hned čtyři nové zimní posily: gólman Vašek, obránce Pokorný, záložník Novotný a útočník Jakubov. Ve druhém poločase se pak dostalo také na Ťoka.

Arma věděla, že na domácí půdě potřebuje zabrat. Proti ale stály Pardubice, kterým se nadmíru vydařila podzimní část soutěže. Po opatrném úvodu zápasu se k míči dostávali domácí fotbalisté. V 8. minutě ještě domácí ofenzivní hráči svou akci překombinovali, ale opět minut později už zahrozili Martin Jindráček s Alexanderem Jakubovem. Slibně rozvíjející akci pak ale zastavil ofsajd. Následoval boj ve středu pole a od počátku utkání bylo zřejmé, že duel bude hodně vyrovnaný. Možná moment zápasu přišel už v 19. minutě. To poprvé zahrozily Pardubice, ale pořádně! Ze standardní situace mířil hostující Tomáš Čelůstka do šibenice, následně se ale vytasil s fantastickým zákrokem gólman Petr Vašek a míč směřující do vinglu vytáhl na roh. To byla prakticky nejzajímavější akce celého zápasu.

Postupem času si Arma chtěla získat herní převahu, často na míči býval domácí Procházka. Na hrotu útoku se taktéž snažil operovat Jakubov. Ve 29. minutě Vaněk našel právě Jakubova, ten ale přes bránícího obránce netrefil branku. Ústí ale bylo ve druhé části první půle při chuti. Jindráček našel Jakubova, ten chtěl ještě vylepšit akci přihrávkou na Procházku, k němu ale už míč nedošel. Následně Jakubov přihrával v další akci Jindráčkovi, ten už zakončil, ale hosté odvrátili míč na roh. Pak už následoval převážně boj ve středu pole a sudí první poločas dokonce o pár chvil ukončil dříve.

Druhý poločas byl znovu velmi bojovný. Oba celky se snažily, mnohdy ale narazily na nepřesnosti. V 58. minutě domácí Vaněk prověřil hostujícího gólmana Knoblocha. Skóre se stále neměnilo. V 71. minutě střídající Pavel Pilík našel ve vápně Jakubova, ten ale z otočky pálil nad bránu. Pak už bylo šancí poskromnu, i když s přibývajícím časem si Pardibice vytvářely mírnou herní převahu. Devět minut před koncem se do hry dostal i Tomáš Ťok, zimní posila, který nahrazoval Filipa Novotného. V závěrečných minutách už hosté kontrolovali remízový stav a i přes snahu Army se už skóre nezměnilo. Nic naplat, že ještě v nastaveném čase pálil Ťok a jeho ránu hosté zblokovali na roh. Utkání mezi Ústím a Pardubicemi skončilo remízou 0:0.

FK Ústí nad Labem - FK Pardubice 0:0
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:16
ŽK: Vaněk, Martykán (UNL) - Černý (PAR)
Diváci: 638

Rozhodčí: Lerch – Hrabovský, Petřík; delegát: Holub; technický delegát: Hartman

Sestavy:
FK Ústí nad Labem: Vašek – L. Vaněk, J. Pokorný, Pimpara, Šnirc – Martykán, J. Peterka (C) – F. Novotný (81. Ťok), Jindráček (65. P. Pilík), D. Procházka (56. M. Zeman) – Jakubov. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka.

FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Kopřiva, Šejvl (C), T. Čelůstka – P. Černý, A. Fousek (85. Látal), Řezníček, Kovář (74. Mužík) – Sokol (80. D. Novák) – Petráň. Trenéři: Jaroslav Novotný, Jiří Krejčí.

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): "V naší situaci samozřejmě s bodem spokojení nejsme. Hned po zápase jsme zklamaní, máme hlavy dole, ale hned jsem říkal hráčům v kabině, že k tomu není důvod. Nakonec tento bod může být v konečném součtu důležitý. Zápas jsme chtěli moc vyhrát a možná v úvodu zápasu nás to svazovalo. Nakopávali jsme míče více, než jsme kombinovali. Terén sice vypadal navenek dobře, ale samozřejmě ideální nebyl."

Jiří Krejčí (FK Pardubice): "Když Ústí bude hrát tak jako proti nám, těžko na jeho hřišti bude někdo vyhrávat. Spíše naopak. Bodu si velmi ceníme. Utkání bylo vyrovnané a nakonec z toho byla zasloužená remíza. Ústí ve druhém poločase mělo optický tlak, nakopávalo vysoké míče, ale uskákali jsme to. V obraně jsme hráli dobře a také měli šance. V prvním poločase gólman Vašek vytáhl náš trestný kop."

Autor: Martin Pešout
Foto: Eva Kotěrová