Nabitý program ligy pokračuje, v úterý nás čeká derby ve Varnsdorfu!

Kolotoč Fotbalové národní ligy se opět rozjíždí naplno. Příští týden nás čekají opět dva zápasy. V prvním z nich míří fotbalisté Ústí nad Labem na hřiště Varnsdorfu. Derby se hraje v úterý od 17:00.

Představení soupeře:

Fotbalový klub ve Varnsdorfu byl založen v roce 1938. Tento klub si nikdy nezahrál nejvyšší tuzemskou soutěž, nejblíže k ní měl v sezóně 2014/2015, kdy Varnsdorf skončil na druhém místě Fotbalové národní ligy, kvůli nevyhovujícímu stadionu se však postupu nedočkal.

Aktuální forma:
Varnsdorf začal jarní část sezóny výhrou v Českých Budějovicích 1:0 a následnou kanonádou proti Prostějovu kterému nastřílel sedm branek. Poté ale přišlo horší období a čtyři porážky v řadě od Žižkova, Vítkovic, Třince a Olomouce. Tuto nepříznivou sérii ukončila domácí remíza se Sokolovem 2:2. V dalším kole cestoval Varnsdorf do Vlašimi, kde prohrál 0:1. V posledním domácím utkání pak porazil klub ze šluknovského výběžku Znojmo 2:1.

Poslední utkání:
Ve 26. kole odcestoval Varnsdorf na hřiště favorizovaného Baníku Ostrava. O jedinou branku utkání se postaral v 61. minutě domácí Martin Sus.

FC Baník Ostrava - FK Varnsdorf 1:0 (0:0)

Branka: Sus

FC Baník Ostrava: Vašek - Breda, Pokorný, Zápotočný, Hučko - Nerad (46. Mičola), Hlinka, Hrubý - Sus (82. Mondek), Jakubov (46. Urgela), Helešic.

FK Varnsdorf: Samoel – Novotný, Zieris, Lischka, Knejzlík – Beránek (75. Švantner), Zbrožek – Bláha, Durdevič (71. Dordič), Richter (66. Bílek) – Fotr.

Poslední vzájemný zápas:
V podzimním utkání vládla Arma, která díky brankám Píchy a Moulise přehrála Varnsdorf 2:0 a před zraky více než osmi stovek fanoušků porazila svého soka v derby 2:0.

FK Ústí nad Labem - FK Varnsdorf 2:0 (0:0)

Branky:
Pícha, Moulis

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – M. Zeman (62. Miskovič), Seidl, J. Peterka (C) (39. Zukič), Leibl – Martykán, Kateřiňák – P. Výborný – Moulis, Pouček, Jindráček (12. Pícha)

FK Varnsdorf: Kolář – Rudnytskyy, Zieris (C), Neuberg, Knejzlík – Zbrožek – Dordič (85. Fotr), Richter, Kozma (65. Daníček), Beránek (65. Durdević) – Jakubov

Je před námi severočeské derby! Arma v pátek přehrála Viktorii Žižkov 3:1. Dokáží ústečtí fotbalisté přidat do své sbírky další tři body? To se dozvíme v úterý. Derby začíná v 17:00.