Naši hráči si užili výhru v soutěži 7:0 pro Němčinu

Vítězové soutěže 7:0 pro němčinu si o víkendu užili hlavní cenu, kterou byl víkend v Berlíně. Šestice kluků z FK Ústí nad Labem, kategorie U13, tak byla od 27. října do 29. října hosty fotbalového klubu Hertha BSC.

Kluci společně s dalšími dětmi z ČR a Litvy, které rovněž vyhrály tuto soutěž ve svých kategoriích, poznali zblízka hlavní město Německa a prohlédli si jeho pamětihodnosti. Byli seznámeni s tím, jak funguje Fotbalová akademie Herthy BSC, a viděli, jak se na ní mladým hráčům žije.

Kluci si také vyzkoušeli tréninkové centrum a mohli si spolu s ostatními účastníky zatrénovat pod vedením zkušených německých trenérů.

Vrcholem byla návštěva domácího utkání Bundesligy mezi Hertou BSC a Hamburger SV, které se konalo na velkém olympijském stadionu v Berlíně. Společně s 52 tisíci německými fanoušky se kluci radovali z vítězství Herthy 2:1 a užili si skvělou atmosféru na stadionu.

Autor: Jan Eisner