Němec: Na hřišti mi chyběl větší klid a pohoda

Trenér Petr Němec pochopitelně nebyl při hodnocení sobotní pořážky od Českých Budějovic v poměru 0:3 pozitivní. Jeho tým stále čeká na jarní výhru a také na první vstřelený gól na domácím trávníku.
Hodnocení zápasu proti Budějovicím určitě nebude pozitivní…
„To určitě nebude. Co já k tomu můžu říct… Hosté byli určitě kvalitnějším mužstvem, měli tam hráče, kteří mají něco za sebou, a to bylo vidět. Naše ztráty jsou naopak velmi citelné. Chyběl mi tam větší klid a pohoda na hřišti. Vstoupili jsme do utkání špatně. Soupeř měl po 15 minutách tolik rohů, že jsem to snad ještě nezažil. Nám chyběla na hřišti zkušenost v podobě Martykána, Peterky nebo třeba na podzim Hyčky. Ta nám hrozně chybí, a když se podívám na lavičku, tak je tam převážně mládež, takže není moc prostoru k manévrování. Já můžu jen poblahopřát soupeři k dobrému výkonu, i když my jsme jim to dost usnadnili.“

Právě v dnešním zápase se ukázalo, jak moc Vám v týmu chybí Martykán a Peterka, který stojí za žluté karty.
„Nevím, co k tomu dodat. Dneska to bylo vidět až příliš. Myslel jsem, že Křapka, který tu pozici hrál a je to jediný ligový hráč, kterého máme, na pozici štítu obstojí. Ale nezvládl to. V prostředku si pak dělal soupeř, co chtěl."

Na jaře stále čekáme na výhru, což pro Vás musí být také frustrující.
„Někdy to takhle prostě přijde, to je normální. Na podzim jsme měli sérii vítězství a teď máme sérii bez vítězství. Ale horší je to, jakým způsobem nevítězíme a jaký je náš herní projev.“

Jaká je podle Vás cesta ke zlepšení, jak nastalou situaci vylepšit?
„To se už nijak vylepšit nedá. Musím hrát s tím, co mám. Pracovat dál a dál a věřit, že se to zlomí. Máme hodně mladých hráčů, kteří se mohou zlepšovat, ale potřebují k tomu hráče zkušené. Mladý hráč se učí od zkušených borců, který mu může poradit, dá mu dobrý balón a o tom to je. Když ty zkušenosti v současnosti chybí, tak ani od mladíků toho nemůžeme moc čekat.“

Změnily se po sérii bez výhry ambice mužstva?
„Já jsem od začátku o žádných postupových ambicích nemluvil, to nevím, kdo vymyslel. To bylo jasné, že po zimním oslabení mužstva a při zraněních, nemůžeme na nějaké postupové příčky pomýšlet. Srovnejte si kádr Českých Budějovic a náš. To je úplně něco jiného.“

Z tohoto pohledu je dobře, že máme z podzimu nahráno a nemusíme se strachovat, že?
„Teď to tak vypadá. Já mám rád vítězství a současná situace mě bolí, ale musím se s tím smířit. Život jde dál. Mrzí mě to, že někteří hráči si nedají říct a dělají pořád ty samé chyby. My dnes nedostali gól po kombinačních akcích soupeře, ale opět po našich ztrátách a zbytečných přihrávkách dozadu.“

Jak to vypadá s Honzou Martykánem, který se pomalu zapojuje do tréninkového procesu?
„Martykán začal vyklusávat, ale nevěřím, že to půjde tak rychle, aby se mohl zapojit do maximálního tréninku v dohledné době. Takže tam se nic nezmění.“

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.