Neměli jsme štěstí, shodli se trenér Skála s obráncem Zemanem

ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté i fanoušci Army si chtěli zápas proti favorizované Opavě užít a uspět. Herně to nebylo špatné, slezskému klubu ale Arma podlehla 2:5. Jak duel hodnotili v rozhovoru aktéři utkání, trenér Jiří Skála a obránce Michal Zeman?

Jak hodnotíte dlouho očekávaný šlágr kola s Opavou (2:5)?
Rozhodl už začátek utkání. Paradoxně jsme odehráli asi nejlepší zápas v dosavadním průběhu sezóny, ale paradoxně jsme vysoko prohráli. V prvních deseti minutách jsme soupeři darovali strašně lehce dva góly, a to rozhodlo. Jinak jsme odehráli naprosto vyrovnané utkání, ale nebyli jsme vůbec produktivní. Zatímco Opava proměnila většinu šancí a z toho dva naše góly byly vlastní.

Co říci k nešťastnému Michalu Zemanovi, který si vstřelil vlastní branku a tečoval i střelu Kayamby při pátém zásahu Opavy?
To se stane, to je fotbal. Každého to někdy potká a jako hráč jsem si také občas dal vlastní gól. Mrzí mě první obdržená branka, kdy nečekal odskok míče a kolenem si srazil míč do sítě. Při té druhé situaci to bylo těsné, když blokoval střelu. To mu vyčítat nemohu. Spíš mě mrzí produktivita Opavy a srovnání, kdy hosté proměnili skoro všechno a nám to při řadě šancí do branky nepadalo.

Prohrát 2:5 je ale jistě zklamání. Vstup do soutěže vypadal velmi solidně…
Nastartovali jsme sezónu čtyřmi body v tabulce a věděli jsme, že na Opavu umíme hrát. Trenér soupeře jistě uznal, že jsme s nimi hráli vyrovnaný zápas. Neměli jsme dostatek štěstí a smolný gól na 0:2 Opavu nastartoval.

Jak hodnotíte zatím čtyřbodový zisk v tabulce?
Jsme na stejné pozici jako vloni. Věřím, že budeme pokračovat v dobrých výkonech a že už to přinese další body.

Obránce Michal Zeman: Krutý výsledek

„Zaspali jsme prvních deset minut, brzy inkasovali dva góly. To se někdy stane, že soupeř má štěstí a my ho neměli,“ hodnotil duel s Opavou obránce Army Michal Zeman.

Jak popsal nešťastnou situaci, při které si vstřelil vlastní gól? „Kaymba vracel míč pod sebe od brankové lajny a míč mi skočil do kolena,“ vysvětlil. „Řekli jsme si, že na ně vlítnem, ale brzy jsme dostali gól, a to nás položilo. Snažili jsme se do poločasu snížit, to se nám povedlo těsně po přestávce. Krutá porážka. Máme čtyři body, ale chtěli jsme víc,“ uzavřel zkušený zadák.

Autor: Martin Pešout

Fotogalerie z utkání od Miroslava Solaře: