O státním svátku se Arma poměří s Frýdkem-Místkem

ÚSTÍ N.L. - V posledním kole podzimní části Fortuna národní ligy se Arma na domácím trávníku v pátek 17. listopadu střetne s Frýdkem-Místkem. Utkání začne od 18:00.
Souboj s Frýdkem-Místkem je v podstatě posledním podzimním kolem. Pak ještě Armu čeká souboj v Sokolově, to už ovšem bude jarní předehrávka. Arma před reprezentační pauzou zabrala, když porazila Olympii Praha 3:1. Jednalo se o vůbec první letošní výhru na hřišti soupeře. Ústečtí si tak bodově polepšili, ačkoli zůstali stále na 15. místě. Souboj s Valcíři tak bude bojem dvou posledních týmů v tabulce.

Arma má na svém kontě 12 bodů, o skóre zaostává za čtrnáctým Varnsdorfem. Naopak má čtyřbodový náskok na poslední Frýdek-Místek.

"V tréninku nacvičujeme určité věci. Proti Hradci jsme hráli v rozestavení 4-5-1 a na Olympii 3-4-3. Hlavní trenér se zaměřuje na hru se třemi obránci a nacvičujeme prvky týkající se defenzivy i ofenzivy. Jsou to nácvikové věci a jde o to hráčům určité věci nastínit tak, jak si to trenér představuje v zápase," říká asistent trenéra Army Juraj Šimurka. Ten si také pochvaluje čtyřbodový zisk z posledních dvou zápasů. Pod novými trenéry Arma odehrála dva zápasy a v obou bodovala.

"Chceme pokračovat v našem plánu, který spočívá v tom, abychom získali co nejvíce bodů. V zápasech s Hradcem Králové a Olympií jsme získali čtyři body. Každý zápas chceme vyhrát, takže nyní budeme chtít porazit Frýdek-Místek a poté Sokolov. Chceme se v tabulce dostat ze sestupového pásma a dohnat soupeře před námi," dodává záložík Michal Leibl.

MFK Frýdek-Místek

Valcíři jsou v tabulce poslední a pravděpodobně budou přezimovat na sestupové příčce. Svěřenci kouče Petříka zatím nasbírali osm bodů. Frýdek-Místek už vloni skončil patnáctý a hrozil mu sestup do MSFL. Ze třetí ligy se ale do soutěže nikdo nechtěl přihlásit, a tak Valcíři zůstali v lize druhé. I letos však mají sestupové starosti.

Ústí a Frýdek-Místek spolu většinou sehrávají vyrovnané zápasy. Z posledních osmi vzájemných duelů třikrát vyhrál Frýdek-Místek, třikrát uspěla Arma a dva  souboje skončily remízou. Naposledy se v posledním ligovém kole sezony 2016-2017 představil Frýdek-Místek v červnu v Ústí a prohrál s ním 0:1.

Na soupisce Valcířů lze přitom najít zajímavá jména. Trenérem je Josef Petřík, který před lety vedl Slovan Liberec. Po hřišti pak běhá talentovaný Nicolas Šumský, Raymundo Hamšík (bratr slavného Marka z Neapole) či Adam Varadi, protřelý prvoligový fotbalista dříve působící v Ostravě či Olomouci. Sportovním manažerem klubu je pak bývalý gólman Marek Čech, který ve své hráčské kariéře kopal v Liberci, Plzni, Spartě nebo v Rusku.