Od nové sezóny s novým týmem: FK Ústí nad Labem - ženy!

Fotbal žen se v posledních letech rychle rozšiřuje. Nezůstáváme pozadu a od nové sezóny budeme mít tým žen také díky spojení s AC Uragán. Přinášíme rozhovor s trenérem týmu Radimem Jankovským.
Jak vznikla spolupráce s FK Ústí nad Labem?

Měl jsem záměr přejít s týmem do Ústí a z tohoto důvodu jsem oslovil pana Bechyněho, zda by byla možná spolupráce s FK Ústí. Vedli jsme několik jednání , kterého se zúčastnilo vedení FK. Obě strany byly od začátku nakloněny vzájemné spolupráci a tak bylo dohodnuto, že AC Uragán bude hrát od nové sezony pod hlavičkou FK.

Uragán spolupracoval již s několika týmy v okolí, jak vidíte tento krok?

V roce 2007 jsem odešel z FC Teplice, kde rušili jedno dívčí družstvo a pro některá děvčata tak nebylo místo. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl založit tým v Telnici a v roce 2011 jsme se úplně osamostatnili a vznikl AC Uragán, který hrál v Libouchci, kde nám vycházeli vstříc a měli jsme opravdu skvělé zázemí. Bohužel byly problémy s dopravou. V loňském roce došlo ke sloučení s LFC Ústí, to mělo své kladné, bohužel i stinné stránky. Nyní jsme našli společnou řeč s DFK Teplice s panem Machem, kdy jsme utvořili tým žen, který by měl být silnější a s DFK vznikla neoficiální farma, kde budou děvčata hrát druhou dorosteneckou ligu.

Jaká čeká náš tým soutěž a jaké jsou ambice?

Budeme hrát ČFLŽ jako v loni, jen s tou změnou, že po reorganizaci soutěží žen kde vznikla druhá celostátní liga, to bude třetí nejvyšší soutěž. Chtěli bychom hrát v horní polovině tabulky, tedy být mezi prvními pěti. Tým by měl být silnější než v loni, ale musí si to všechno nejdříve sednout, máme hodně nových hráček.

Tým čekají také pohárová utkání, dočkáme se ligového týmu v našich podmínkách?

Jestli se nám bude dařit a já doufám že ano, tak by se to mohlo povést, ale uvidíme. V 1. kole zajíždíme na půdu FC Mělník již 15. nebo 16.8., v případě postupu bychom v druhém kole doma přivítali FK Baumit Jablonec a ve třetím kole druhé pražské S než vloni, tedy AC Spartu.

Co si slibujete od spolupráce s FK, očekáváte větší popularitu a návštěvnost?

Určitě nám to jako ženskému týmu velmi pomůže. Dostáváme se pod hlavičku týmu, který má již v naší zemi zvuk, přiláká to větší počet mladých děvčat, jelikož mimo jiné ubude zdlouhavé dojíždění a v neposlední řadě nám odpadá neustále shánění hracích ploch. Věřím, že přijdou i diváci , na zápasy v Libouchci i v Brné jich chodilo něco okolo 60. Na pohár se s SK Slavia Praha jich bylo okolo tří set a vytvořili holkám neuvěřitelnou atmosféru.

Jak je to s mládeží, vyskytují se v okolí dívky, které to myslí s fotbalem vážně?

Pomalu v každém klubu hraje některá dívčina. My jsme v loni měli přípravku, která hrála v Povrlech, pod vedením pana Loskota. Byla to děvčata z Povrlů, Mojžíře a Velkého Března . Dnes je u nás 9 děvčat dorosteneckého věku, která přišla ze Střekova, Neštěmic, ale i která začínají. Všechna tato děvčata budou nastupovat na naší farmě v DFK Teplice v druhé dorostenecké lize, ale připravují se s námi zde v Ústí. Je také velmi radostné, že se nám stále hlásí další zájemkyně.