Offline rozhovor: Saša Jakubov odpovídal na Vaše dotazy

V nové rubrice offline rozhovory jste si jako prvního hráče zvolili útočníka Alexandera Jakubova. Právě on tak odpovídal jako první na Vaše dotazy. Na jaké angažmá vzpomíná nejraději? Proč chodí do hospody a jak hodnotí zázemí na Armě?

Offline rozhovor pro vás máme i v textové podobě:

Josef Pešek: Jak se cítíš mezi hráči Army a jak se s nimi sehráváš?

Parta je tady výborná, to jsem věděl, už když jsem sem šel, protože jsem nějaké kluky znal. Jinak myslím, že byla dostatečně dlouhá doba na to, abychom se poznali i v přípravě, takže myslím, že je to super.

Milan Svoboda: Ahoj Alexi, přeji ti hodně štěstí v Armě a chtěl bych se zeptat, co si myslíš o Jurajovi Šimurkovi? Prý hlídá přísný režim.

Děkuji moc za přání, trenér Šimurka je přísnější, to jsem poznal i v Baníku, ale myslím si, že je to všechno v mezích, takže žádný policajt to není.

Karel Beneš: Dobrý den, jak jsi zapadl do kabiny a s kým se nejvíc přátelíš?

To je otázka spíš asi na jiné kluky, ale myslím si, že jsem zapadl v pohodě a nejvíc se přátelím asi s Danem Richterem a s Prochym (Danielem Procházkou – pozn, redakce), které jsem znal ještě předtím, než jsem šel do Ústí.

Čenda Tvaroh: Vážený pane Alexandře, zajímalo by mě, jak jste zapadl do zdejšího kolektivu a doslechl jsem se, že jste velký nadšenec hospodského kvízu. Stačil jste vyzkoušet si i zdejší kvíz? Děkuji.

Zapadl jsem, myslím si a věřím, že dobře a úplně v pohodě a ano, je to pravda, na těch kvízech jsme byli i tady v Ústí s klukama, takže ano, je to pravda.

Jirka Luňák: Dobrý den. Zajímalo by mě, co je na tom pravdy, že jste měl ve svém minulém působišti v Baníku Ostrava ,,osobní,, problémy s trenérem a popřípadě o jaké problémy šlo. Děkuji za odpověď a držím vám palce, abyste dal co nejvíce gólů za FK Ústí n/L.

Děkuji, osobní problémy tam nebyly, spíš šlo o názor trenéra, že jsem hůře trénoval. Já jsem toho názoru nebyl, ale bohužel jsem byl asi na měsíc přeřazený do juniorky a pak jsem se vrátil. Nic osobního v tom ale nebylo. Bylo to čistě fotbalové rozhodnutí trenéra, že hrát nebudu. Takhle bych to asi zhodnotil.

Radek S: Zpět do FNL a hrát o záchranu. Není to cesta zpět? Myslíš, že v Baníku bys šanci už nedostal? Přijde mi, že ses ani o šanci nepopral.

Určitě to není krok zpátky, pro mě je důležité, abych hrál a já věřím, že tady odehraju co nejvíce zápasů a dostanu se do zápasového rytmu. Šance v Baníku bohužel za ten půlrok nepřišla a já nedostal ani minutu. Navíc celou letní přípravu jsem odehrál na postu stopera. Trenér říkal, že bych mohl hrát stopera i útok, ale bohužel ta šance nepřišla. Takže já si nemyslím, že bych se málo pral. Spíš to bylo takové vyústění toho, že trenér tam měl svoje hráče a dostali šanci jiní. Takhle to ve fotbale chodí, někdy tu šanci dostanete a někdy ne.

Eva: Ahoj Sašo, na jaké dosavadní angažmá nejradši vzpomínáš a jaké to bylo hrát v jednom týmu s bráchou? Díky moc a přeji hodně úspěchů

Pořád nejvíc vzpomínám asi na angažmá v Portu, to byl sen, který jsem prožíval. Byl jsem v zahraničním mančaftu, i když to byl jen dorost, ale ta úroveň a péče o hráče, to bylo něco neskutečného. Navíc mi tam zůstali někteří kamarádi. A pak vzpomínám moc dobře na Varnsdorf, kde se mi povedlo dát hodně gólů a parta byla výborná.

Ke druhé části otázky – s bráchou jsme spolu naposledy hráli, když nám bylo asi deset, teda brácha je o 2 roky starší, ale pak jsme se potkali v jednom týmu znovu a bylo to super.

Johny: Ahoj, jak se ti líbí stadion, zázemí a tréninkové podmínky v Ústí? Patří ve druhé lize k těm lepším nebo horším? A co sis myslel o Ústí ještě, když si za něj nehrál, třeba jako hráč Baníku? Obecně jaký máš názor na ústecký fotbal?

Zázemí, stadion a tréninkové podmínky jsou v Ústí na vysoké úrovni a patří jednoznačně k těm lepším ve druhé lize, to stoprocentně. Máme tady všechno, na co si vzpomeneme: kvalitní regeneraci, tréninkovou plochu, šatny a všechno je nové a krásné. A k ústeckému fotbalu – říkám, že některé kluky jsem znal, celou druhou ligu jsem sledoval, takže si myslím, že Ústí patří do první poloviny tabulky a nepatří na chvost druhé ligy.

McIntosh: Jak se ti líbí ústecké dresy? Která sada dresů se ti nejvíce líbí?

Dresy Joma se mi moc líbí, tu zelenou sadu jsem ještě neměl šanci vyzkoušet, ale ty domácí se mi líbí a dobře se v nich hraje.

KoreanMaster: Jak se ti trénovalo v Portu? Zahrál sis s Hulkem a dalšími hvězdami? Jak ses vůbec dostal do Porta?

V Portu se mi trénovalo výborně a hrálo se tam skvěle. Bohužel jsem si s těmito hráči nezahrál, párkrát jsem s nimi trénoval, ale zápas jsem s nimi nehrál žádný. A dostal jsem se tam na základě DVD, které jim poslal manažer, když mi bylo 17. Pozvali mě na zkoušku, na té jsem uspěl a pak jsem podepsal smlouvu na dva roky.

ACS: Koho na Spartě sis vážil nejvíc?

Já si myslím, že jsem si vážil všech lidí, kteří pracovali pro Spartu. Když můžu říct, kdo mi dal na Spartě nejvíc, tak to byl trenér Hašek, který teď trénuje Bohemku.

Milan: Ahoj Sašo, na kterého soupeře se těšíš nejvíce?

Nejvíc se těším asi na Opavu, budeme hrát u nich a myslím, že může přijít plný stadion. Bude to taky asi jeden z nejtěžších zápasů. Těším se na všechny soupeře a na všechny zápasy, protože si konečně můžu zahrát dospělácký fotbal po půlroční pauze v juniorce, ale asi se těším nejvíc na Opavu.