Parta je tu super, říká nováček Vacek

Jedním z nováčků, který působí v dresu ústeckých fotbalistů, je David Vacek. 21letý útočně laděný záložník bude nejspíš vždy patřit k nejmenším na hřišti. Měří totiž 171 cm a váží 58 kg. Svou šanci chce však jihlavský odchovanec využít.

Davide, jak se ti v Ústí zatím líbí?
"Parta je tu suprová, vzali mě tu krásně a myslím, že i v zápasech se mi zatím daří. Tak uvidíme, co bude dál. Snažíme se pracovat na nějakém systému a vychází nám to."

Ty jsi odchovanec Jihlavy, tak jakto, že ses ukázal ve vzdáleném Ústí?
"Minulý rok byla ve hře Čáslav, ale ta teď spadla, tak jsem tady. Když přišla nabídka, tak jsem neváhal, protože jsem nastupoval jen v juniorském týmu, takže jsem chtěl do dospělého fotbalu."

Jak je pro tebe těžké zachytit přechod z mládežnického do dospělého fotbalu?
"Je to určitě těžké, člověk si na to musí zvyknout. Ta hra je rychlejší a tvrdší."

Šance v prvoligovém kádru Jihlavy nehrozila?
"Potřebuji se nejdřív někde rozehrát a pak to třeba bude aktuální. Tady se chci dostat do základní sestavy a odehrát co nejvíce zápasů."

Jaké myslíš budou cíle pro novou sezonu?
"Chceme hrát pěkný fotbal, aby to lidi bavilo a držet se okolo toho středu tabulky."

Jak na tebe působí trenér Lukáš Přerost?
"Trenér je v pohodě, snaží se nám dát styl, který mi vyhovuje. Měli jsme hrát 4-1-4-1, s tím, že krajní záložníci jsou spíše útočníky, takže se to dá nazvat jako 4-3-3. Je to fyzicky náročné, ale když to budeme plnit správně, tak to bude fajn."

Autor: Ondřej Klíč
Foto: David Kalvas / Český rozhlas