Partnerem utkání s Vítkovicemi je město Ústí nad Labem

Partnerem pátečního utkání 25.5.2018 s Vítkovicemi je statutární město Ústí nad Labem, které je rovněž titulárním partnerem FK Ústí nad Labem.
Město Ústí nad Labem je významným a titulárním partnerem ústeckého fotbalového klubu. Město, jakožto jeden z hlavních podporovatelů FK Ústí nad Labem, je také partnerem pátečního utkání s Vítkovicemi.

Město Ústí nad Labem leží v překrásné krajině Labského údolí na severu České republiky. Od hlavního města Prahy je vzdáleno necelých 90 km, od německých Drážďan pouhých 66 km. Se svými bezmála 93 000 obyvateli je 8. největším městem České republiky a sídlem Ústeckého kraje. Město dříve proslulé převážně průmyslem je dnes významným kulturním, sportovním a obchodním centrem.

Ústí nad Labem se nachází v srdci Chráněné krajinné oblasti České středohoří, jíž jednoznačně dominuje údolí Labe s Portou Bohemicou, tzv. Bránou Čech. Krajina je zde typická kužely kopců dávno vyhaslých sopek. Překrásné pohledy na krajinu pak nabízí řada vyhlídkových míst a rozhleden, např. Erbenova vyhlídka, Větruše.

V nevelké vzdálenosti na sever od Ústí nad Labem se strmě zvedá hřeben Krušných hor a daleko to není ani do skalních labyrintů Labských pískovců a Národního parku České Švýcarsko. Život města byl odedávna spjat s vodou. Řeka Labe je významnou evropskou vodní cestou a je využívána pro nákladní dopravu i rekreační plavbu. Na území města se do ní vlévá řeka Bílina. Četné potoky, které sbíhají k Labi, vytvořily v okolí Ústí nad Labem krásné kaskády a vodopády. V blízkosti města se jich nachází 12. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších vodopádů je Vaňovský vodopád. V nedalekých Chabařovicích vzniklo zatopením hnědouhelného lomu jezero Milada.

Text a foto: www.usti-nad-labem.cz